Sharm El Sheikh

Egiptus

Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus. Kuna Sharm el Sheikhis toimub palju rahukonverentse, kutsutakse seda ka rahu linnaks.

Sharm el Sheikhis on kuus kuurortpiirkonda: Ras Nosrani, Shark´s Bay, Nabq Bay, Ras Om el Seid, Sharm el Maya ja Naama Bay. Sharm el Sheikh erineb märgatavalt teistest Egiptuse kuurortidest. See on üks mainekamaid ja kallimaid Punase mere kuurortlinnu. 2- ja 3-tärniseid hotelle on siin vähe, 4- ja 5-tärniste hotellide valik on aga lai. Siinsed hotellid ja teeninduse tase on Hurghadaga võrreldes kõrgemad. Enamik hotelle on araabia stiilis.

Sharm el Sheikhi puhkama sõites peaks silmas pidama, et suurem osa siinsetest randadest on kaljused ja koralliderikkad, mistõttu puhkajatel ei ole lihtne merre suplema pääseda. Enamik hotelle on selle tarvis rajanud puit- või ujuksillad. Suplemisel on soovitatav kanda spetsiaalseid jalatseid. Sharm el Sheikhis on kaks liivaranda: Naama Bay kuurordis ja Sharm el Maya lahes (vana Sharm el Sheikhi lähedal).

Sharm el Sheikhi suurim kuurort on lopsakate palmide alleede, uhkete hotellide, arvukate poodide, mereanni- ja kalarestoranide, ööklubide ja kasiinodega Naama Bay. Teine turistide lemmikkoht on Naama Bayst 5 km kaugusel asuv vana Sharm el Sheikh (Old Sharm ehk Old Market). Sinna saab sõita kohalike väikebusside või taksoga. Vana Sharm el Sheikh ´i lahe kallastel asub Sharm el Maya, kus on suurepärased liivarannad. Seal lähedal asub ka sukeldujaid eriti paeluv Ras Om el Seid, mis võib uhkeldada oma suurepärase veealuse maailmaga.

 

Huvitavad sihtkohad

Annika reisimuljed ja lemmikud hotellid Sharm el Sheikhis

01.03.2023
Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Annika Tralla

Novembri lõpus käis Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Annika Tralla Tez Touri korraldatud õppereisil Sharm el Sheikh’is, kus 6 päeva jooksul sai külastatud 42 hotelli.

Loe edasi...

Liina muljeid Sharm el Sheikhist – loe põhjalikku ülevaadet hotellidest

27.01.2023
Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Liina Tollimägi

Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Liina Tollimägi käis detsembris Novatoursi korraldatud õppereisi raames Sharm el Sheikhi ja sealsete hotellidega tutvumas.

Loe edasi...

Lisaks veealusele elule võluvad Sharm el Sheikhi puhkajaid huvitavad retked, mida organiseeritakse üksnes sellest Egiptuse kuurordist. Üks sellistest ahvatlevatest sihtpaikadest on Siinai ehk Moosese mägi ning Püha Katariina klooster selle jalamil. Sharm el Sheikhi puhkama tulles on reisijatel võimalus tutvuda ka teiste maade vaatamisväärsustega – Jeruusalemma ja Surnumerega Iisraelis ning Petraga Jordaanias.