Taba

Egiptus

Taba on nn Punase Mere Riviera põhjapoolseim punkt. Selle erakordne asukoht ja puutumata loodus teevad temast Siinai poolsaare avastamata pärli.

Taba oma rahvusvahelise lennujaama ning sadamalinna Nuweibaga tõotab saada Siinai järgmiseks kuumaks kohaks. See on kui paradiis vaatega Jordaaniale, Iisraelile, Saudi Araabiale ja Egiptusele. Vesi, mis päikeseloojangu ajal punakaks muutub ning võrratult Siinai mägesid peegeldab, on vaatepilt mis igaveseks jätab mällu jälje. Siin ei ole terve öö kestvaid diskosid ega suure liiklusega kesklinna piirkondi. Taba pakub peeneid, rahulikke ning lihtsaid naudinguid.

Taba on uhke oma turismimagnetite üle: kuldsed rannad, helesinine meri ning värvilised rifid. Olles Sharm el Sheikh´ist 220 kilomeetrit põhjas, on ta väga lähedal Iisraeli piirile ning regulaarselt sõidab sealt buss Eliat’i. 12. sajandist pärinev hiljuti  Egyptian Antique Organization’i poolt renoveeritud Salah El-Din´i kindlus Pharaoh’ saarel on vaatamisväärsus, mida kindlasti tuleks külastada. Kruiis ümber Pharaoh’ saare (vanasti tuntud kui Coral Island), kaamelisafari linna ümbritsevas kõrbes ning sukeldumisekskursioon kuulsas Punases meres on kõik osa sellest, mis teevad Siinaist nii erilise puhkuse veetmise koha.

Kuurordil on üle 5 kilomeetri naturaalset liivaranda, jahisadam, ametlik sadam Egiptusesse sisenemiseks, professionaalne 18-rajaga golfirada ning arvukalt poode, baare ja restorane.