Amsterdam

Holland

Amsterdam - see on sadu kilomeetreid kanaleid, sajast rahvusest elanikud, tuhanded lilled, lugematu arv restorane ja lõbustusasutusi, kus valitseb eriliselt tore kodune, euroopalik, vaba ja salliv meeleolu.

Amsterdamis on on palju vaadata ja kogeda, siin võib igaüks segamatult süveneda ajalukku, kunsti või oma õlleklaasi. Moodsa uue ja väärika vana jahmatav kooslus pakub turistidele ja linna elanikele eneselegi avastamisrõõmu.

Amsterdamis ei ole suuri monumente ega hiiglaslikke ehitisi, kuid merelt võidetud maa-alale hoolikalt planeeritud linn on kindlasti omaette arhitektuuriline ime.

Hollandlaste panus kohvikukultuuri on nn “pruunid kohvikud” (e. pubid) – õdusad, vanamoodsad, koduse atmosfääriga kohvimajad, kus kõik lobisevad kõigiga ja teiegi võite end ootamatult vestlusringis avastada. Amsterdamis eksisteerivad koos suurlinna mitmekülgsus ja väikelinna kompaktsus. See on 17. ja 18. sajandi arhitektuuri, möödavilksatavate jalgrataste, puudega ääristatud kanalite ning põneva ajalooga kodune linn, kust on alati kahju lahkuda.

Dam’i väljak on linna süda, mille äärde ja ümbruskonda jäävad Kuningapalee, Nieuwe kirik, kaubamajad, hotellid ja erinevad restoranid.

Leidsepleinil (plein – hollandi k väljak) ja selle ümbruses asuvad restoranid, kohvikud, ööklubid, diskoteegid ja kinod.

Rembrandtpleini lähedal on Amsterdami ainus seaduslik kasiino.

Museumplein ja Waterlooplein on teenäitajad kultuurihuvilistele – siia jäävad Rijksmuseum, Concertgebow (kontserdihall), van Gogh’i muuseum ja Stedelijk’i moodsa kunsti muuseum.

Muntpleini ümber on koondunud kogu linna transport, peale selle on siin 1620.aastast pärinev Munt’i torn.

Amsterdam on tõeline ostuparadiis, kus leidub nii maailmakuulsate disainerrõivaste esindusbutiike kui ka tasemel ostukeskusi ning kõige selle vahele jäävad suuremad ja väiksemad poekesed, mis pakuvad muuhulgas suurepärast kohalikku portselani ja hollandi juustu. Linna kompaktsuse tõttu on kõik ka hästi käeulatuses.

 

Huvitavad sihtkohad

Värskeid muljeid uhiuuelt kruiisilaevalt Norwegian Prima

13.10.2022
Estraveli vanemreisikonsultandid Riina Kõllo ja Piret Randmaa

Estraveli vanemreisikonsultandid Riina Kõllo ja Piret Randmaa käisid septembris uudistamas Norwegian Cruise Line´i kruiisilaeva Prima. Kruiisi marsruut oli Kopenhaagen-Oslo-Kristiansand-Bergen-Geiranger-Ålesund- Amsterdam. Loe reisimuljeid ja vaata pilte.

Loe edasi...

100 tundi Amsterdamis

16.08.2013
Eliine Rannajoe

Amsterdami külastamiseks on miljon põhjust. Mõni läheb sinna tulpide pärast, teine aga linna vabameelset õhkkonda nautima. Romantikud saavad seilata linna läbivatel kanalitel, kultuurimaiad uudistada kuulsa Van Goghi muuseumi ning teravamate elamuste otsijad saavad ette võtta jalutuskäigu skandaalsel punaste laternate tänaval. Vaatamist väärt Amsterdami populaarseimaks ekskursiooniks on seilamine juba mainitud linna läbivatel kanalitel. Ekskursioonide pakkujaid on […]

Loe edasi...
  • Ekskursioon Amsterdami kanalitel on Amsterdamis soovituslikult kohustuslik ettevõtmine. Ekskursioonide pakkujaid on mitmeid ning sama palju leiab ka erinevaid teekondi, mida läbida.
  • Kõikide tüdrukute parimatele sõpradele, teemantitele, on Amsterdamis pühendatud lausa terve muuseum. Hea võimalus näha, kust need kaunid vääriskivid tulevad ja mis viisil neid töödeldakse.
  • Pannkoogid ei sobi ainult pühapäeva hommikutesse vaid ka osaks ühest Amsterdami linnareisist. Kohvik nimega Pancake Bakery pakub neid oma klientidele lausa 75 erineval moel.
  • Vincent Van Gogh tutvustust ei vaja. Maailmakuulsale kunstnikule on pühendatud üle 200 maali eksponeeriv muuseum, mida peetakse ka üheks Amsterdami parimaks.