Dublin

Iirimaa Vabariik

Dublin on noor ja kirev ning eeskätt individualistlik.

Dubinis on 700 pubi, igaüks neist omanäoline, peaaegu niisama palju muusikuid kui elanikke ning Grafton Street on selline osturajoon, mis võib rahvusvahelises moepakkumises tõsiselt kaasa lüüa.

Kes tunneb Dublinit ainult Iiri filmide põhjal, kus pangede kaupa vihma kallab ning tänavad on pimedavõitu ja kitsad, seda üllatab linna tegelik hiilgus. Castle oma küllusliku sisekujundusega, Rahvusmuuseum sammaste ja arkaadidega, peapostkontor O’Conelli tänaval, St. Mary’s Pro katedraal ja kunagine parlamendihoone oma klassitsistliku fassaadiga meenutavad Dublini suurt minevikku.

Kõige võluvam linnaosa on Tempel Bars, kunagine hugenottide kvartal, kus tihedalt üksteise kõrval asuvad poed, bistrood, restoranid ja kohvikud, aga ka teatrid ja galeriid. Õhtuti kõlav viiuli- ja bandžomuusika meelitab Iiri pubidesse turiste kogu maailmast.

 

Huvitavad sihtkohad

Silversea kruiisi muljed: Fääri saared, Šotimaa ja Iirimaa

08.08.2023
Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko sai suurepärase võimaluse käia Silversea kruiisil. Loe muljeid ja vaata reisipilte.

Loe edasi...

100 tundi Dublinis

05.06.2015
estravel

Dublin on … eriline. See on koht, kus tuhat aastat ajalugu saab kokku tänapäeva multikultuuriga ja tulemus ei jäta Sind kindlasti külmaks. Viikingid, majesteetlikud ülikoolid ja ojadena voolav Guinness kohalikes baarides, on huvitav kooslus, mis töötab nagu kellavärk. Seda on raske sõnadesse panna – seda peab ise oma silmaga nägema!

Loe edasi...