London

Suurbritannia

London on kellaviie tee, Big Beni, inglise kuninganna, kahekorruseliste busside ja Mary Poppinsi kodulinn. See on tõeline metropol, kus melu käib hommikust õhtuni ning igal nurgal ootavad Sind uued elamused. London on linn, kus imekspandava kergusega sulavad kokku eht inglaslikud väärtused ja tänapäeva elu piirideta virvarr.

Ajastute hõng seguneb Londonis uusimate trendidega. Kes kunagi selles metropolis viibinud, igatseb sinna kindlasti tagasi. Mitmepalgeline London paelub maailma noori, kelle keskus on Covent Gardeni ümbruses, kuid ka East Endi vastuolulistes kvartalites, Portobello Road Marketil ja Clerkenwellis.

Londonis eksisteerib ka suur kultuuride segunemine, mis viib India värvitoreduse kokku Kariibi rütmidega ja Aafrika bluusi Aasia templitantsudega.

Vaatamisväärsuste nimistul ei näi lõppu olevat. Taju kuninglikku õhkkonda Buckinghami palee vahtkonnavahetust jälgides, leia kosutust Hyde Park’is ja heida pilk kuulsale kellatornile Big Ben. Omalaadset Tower Bridge’i peetakse tuntuimaks sillaks maailmas. Gooti stiilis Westminister Abbey on sajandeid olnud Inglismaa valitsejate kroonimis- ning matmiskirikuks. London on just õige koht, kus kuulata mõnd A.L.Webberi palju kiidetud muusikalidest.

Vanamoelistes hotellides on väikesed toad. Avaramad on kaasaegsed rahvusvahelistesse hotellikettidesse kuuluvad hotellid. Majutuse hinnatase kõigub suuresti sõltuvalt asukohast. Suurürituste ajal võib majutus olla isegi kaks korda tavapärasest kõrgem.

Maailma vanim metroo asub Londonis. See on ehitatud aastal 1863.

Uus rongiliin Londonis – Elizabeth Line 

12.11.2022
Estravel

Londonis avati novembris aastaid ehituses olnud rongiliin Elizabeth Line, mis ühendab Heathrow lennujaama kesklinna ja Ida-Londoniga.

Loe edasi...

London, My Dear. Metropol läbi Kaupo Kikkase kaamera

01.06.2016
Kaupo Kikkas / Estraveller

London oli üks mu lapsepõlve unistuste linn.Vist seepärast, et veerisin juba varakult Sherlock Holmesi raamatuid ja nägin pilte müstilistest punastest kahekordsetest bussidest. Nüüdseks olen käinud Londonis lugematu arv kordi ja armastan seda linna endiselt, kuigi mu armastus ei ole enam nii kompromissitu.

Loe edasi...
  • Üks muuseum, mida kindlasti külastama peaks on Victoria & Albert Museum. Tegemist on hiiglasliku tarbekunstimuuseumiga, kust võib leida väljapanekuid erinevatest maadest, perioodidest ja teemadest. Näiteks leiab sealt Fashion Gallery, mis on pühendatud kõigele, mis seotud moega ja seda nii 18. sajandil kui ka tänapäeval.
  • Kui tahad kaugel maal külastada kohta, mis natukenegi kodukest meenutaks, siis sea sammud restorani Verru. Tegemist on restoraniga, mida juhib Eestist pärit Andrei Lesment ning mis on alates avamisest kamaluga kuulsust kogunud.
  • Tundideks pakub tegevust ja avastamisrõõmu Londoni Natural History Museum. Ühe katuse alla on kokku kogutud pea 70 miljonit loodusest pärit eksponenti. Muuseumist leiab ka elusuuruses dinosauruse ning vaala skeleti.
  • London on linn, kuhu tasub minna vaatama mitmeid maailmakuulsaid muusikale. Pikast nimistust leiab ka pere väiksematele sobivaid. .
  • Erakordsed ostuvõimalused avanevad pulbitsevatel tänavaturgudel või suursugustes kaubamajades, milledest tuntuim Harrods. Londonis on esindatud peaaegu kõik erinevate maade rahvusköögid ja restoranitüübid.