24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Reykjavik

Island

Islandi saar asub Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Jääliustike, Tulemägede ja kuumaveeallikate tõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks.

Island on tõenäoliselt Euroopa kõige eksootilisem sihtkoht ja seda eelkõige oma võimsa looduse ja suurte kontrastide poolest: siin on euroopa suurim jääliustik, geisrid, mitmed tegevvulkaanid ja hiiglaslikud laavaväljad.

Saarel on ligi 250 geotermilist piirkonda ühtekokku 800 kuumaveeallikaga, mille keskmine temperatuur on 75ºC. Haukadaluri orus asuvas Geysiri rahvuspargis on kuulsaimad ja suurimad geisrid: “pensionipõlve pidav” (viimati tegutses 1930ndatel) Geysir ja kellavärgina toimiv Strokkur. Kõrgeim mägi on saare lääneosas poolsaarena merre eenduv liustikumütsiga kaetud 1446 m kõrgune Snaefellsjökull.  Vulkaane leidub ligi kakssada, vähemalt 30 neist on Islandi asustamisest saadik korra pursanud. Pursete sageduseks hinnatakse kord viie aasta jooksul.

Island: elust vulkaani otsas põhjamaises Pompeis

16.05.2017
Laura Arum-Lääts, Estraveller

“Seljalandsfoss paistab. Otsusta, kas sõidame selle juurde edasi või keerame ära ja võtame suuna sadamasse?” nõudis reisikaaslasest abikaasa. “Ah, sõidame edasi. Ei taha kogu aega ka autos kiirustades veeta, et igale poole jõuda. Peame tegema valikuid,” kogelesin vastumeelselt.

Loe edasi...

17 kohta, kuhu sõita aastal 2017

30.11.2016
Silvia Pärmann, Eliine Rannajõe / Estraveller

Reisiajakiri Estraveller teab, kus on kõige valgemad liivarannad, kus kõige põnevam kultuur või maalilisem loodus ja kuhu just järgmisel aastal sõitma peaks.

Loe edasi...