Kuala Lumpur

Malaisia

Kuala Lumpur on särav metropol, kus moodne seguneb traditsioonilisega.

Kuala Lumpur on Malaisia pealinn ja suurim linn ning asub Malaka poolsaare lääneranniku keskosas, 35 km kaugusel rannikust Gombeki ja Klangi jõe liitumiskohas.

120.aastaga on linn arenenud metsiku lääne stiilis tinakaevandusasulast kaasaegseks miljonilinnaks. 90.aastate suurest õitsengust kaunistavad linna kõrged pilvelõhkujad, millest kuulsaim kaksiktorn Petronas on kujunenud linna sümboliks.

Ultramoodsa arhitektuuri kõrval on linnal täiesti olemas ajaloo- ja kultuuripärand. Koloniaalajast arhitektuur kaunistab ka kesklinna. Armsate väikeste kaubatänavatega Chinatown on Kuala Lumpuri kultuuriline pärl. Kultuurikompotti lisavad värvi elav Little India ja malaisiapärane turg keskuse põhjaosas. Kuala Lumpuri multikultuursust väljendavad peale erinevate religioossete tavade, lummavate templite arvukus.

 

Huvitavad sihtkohad

Malaisia ja Kuala Lumpur

25.06.2013
Eliine Rannajoe

Kõik sai alguse meie heade klientide Anne ja Marguse kauaaegsest unistusest minna Jaapanisse, mis seni vaid plaaniks oligi jäänud. Estraveli uudiskirjast Turkish Airlinesi sooduspakkumist lugedes naljatles Anne, et kui Jaapanisse ei saanud, äkki lähme Kuala Lumpuri, ikkagi Aasia. Hoolimata sellest, et sihtkoht oli tundmatu, haaras Margus sõnasabast siiski kinni: “Aga äkki lähekski Kuala Lumpuri?”. Ja nii hakkas lumepall kiirelt veerema.

Loe edasi...

Reisikiri Aasiast: Tai–Malaisia–Singapur

09.07.2012
Kata

Estraveli-suguses kommipoes töötada on täiega äge. Kes suudaks vastu panna võimalusele sõita A380-ga, mis kuulub Singapore Airlinesile? Teatavasti on ju Aasia lennufirmad alati maailma tippude hulka kuulunud ja A380 klass omaette. Seega tegid reisiplaanid ennast jälle ise ja võtsin ette järjekordse Aasia-vallutuse. Olgu mu tagasihoidlik reisikiri siin jäädvustatud, ehk leiab lugejagi neist seiklustest lõbusat meelelahutust. […]

Loe edasi...

Suure särava linnana pakub Kuala Lumpur rohkelt tegevust erinevate huvidega reisijatele. Kuala Lumpuri arvukates restoranides avab Aasia köök oma täiuse. Ostlemiseks annavad võimaluse nii kaubatänavad kui suured ostukeskused. Kuala Lumpurist leiab mitmeid suuri teemaparke, mis pakuvad lõbu erinevas vanuses reisijale.