Alvaro

Portugal

Alvaro oma imeliste liivarandadega asub päikeseküllasel Portugali lõunarannikul.

Kuigi see vana rannaküla on nüüd muutunud populaarseks turismisihtkohaks, on selle kitsad umbtänavad teinud arendajate töö väga aeglaseks. Seetõttu pakub linnake külastajaile ka tänapäeval autentset Portugali-kogemust. Kuigi tänavad pakatavad elava muusikaga baaridest ja restoranidest, võib ümberringi tunda vana kaluriküla hõngu.

Kuigi maavärin hävitas 1755. aastal peaaegu terve Alvaro, võib mõnel pool siiski näha mälestusi originaalsetest ehitistest, nagu näiteks vallakiriku manuelin-stiilis kaaruksed. See Igreja Matrizi nimeline kirik oli ainuke hoone, mis maavärina enam-vähem puutumatult üle elas.

Tänu üüratutele randadele on Alvarost saanud ideaalne sihtpunkt päikeseotsijatele, sest ruumi jätkub ja päevitama mahuvad kõik. Praia da Rocha rannaga paralleelselt kulgeb Tomàs Cabreira – puiestee, mis on pungil poodidest, restoranidest ja kohvikutest. Tänav on eriti elav just õhtuti, kus mitmed baarid ja klubid külastajate meeli lahutavad.

Ka põnevuse otsijatele leidub Alvaros midagi – mitmel pool on rannakaljude sisse uuristatud väikesed abajad. Kes julgeb, võib minna ja järele vaadata, mida need endas peidavad.

 

 

 

 

 

Alvarost ainult veidi eemal Lagoas asuvad veepark Slide and Splash ning loomaaed. Alvaro jõel korraldatakse kanuumatku, võib rentida jalgrattaid, saab osa võtta golfimängudest, kalastusretkedest ning paadimatkadest – võimalusi on palju. Kui veab, siis ehk näete delfiinegi.