Lissabon

Portugal

Euroopa lääneservale jõe ja ookeani kaldale rajatud kosmopoliitne Lissabon asub 7-l mäel ja pakub huvi juba ainuüksi maastiku ja arhitektuuri kauni kooskõla poolest.

Pealinn Lissabon on unikaalse suurlinliku hõnguga kontrastiderohke linn, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Siit leiate palju erakordset arhitektuuri segamini mõnusa minnalaskmismeeleoluga, lahedaid ajaveetmiskohti ja põnevaid muuseume.

Lissaboni vanim osa on Alfama, mille kohal kõrgub Püha Georgi kindlus, kust alla vaadates avaneb väga kaunis pilt ümbruskonnale. Kindlasti tasub külastada ka Belemi kvartalit, kus asub linna üks sümboleid – kuulus Belemi torn ja samuti Dos Jerónimose klooster.

Peale vaatamisväärsuste pakub Lissabon ka erinevaid meelelahutusi, mitmeid ostuvõimalusi, õdusaid restorane hea söögi ja veiniga ning lõbusat ööelu.

Ookeaniäärsed kuurortid Cascais ja Estoril on siinse piirkonna populaarseimad suvituskohad. Estoril on tuntud ka golfiväljakute, kasiino Estorili ja vormeli ringraja poolest. Endisest kalurikülast – Cascaist on saanud ärilinnak ja ostuparadiis. Samuti on Cascais Euroopa parimaid paiku lainelauduritele.

 

Huvitavad sihtkohad

Idee mõnusaks linnapuhkuseks: Lissabon

22.12.2014
Svea Lillepalu

Lissabon on üks Euroopa mõnusamaid sihtkohti kiireks linnapuhkuseks ja Portugal iseenesestki on ju lausa jumalik!

Loe edasi...

Maadeavastajatelt maitsete avastajatele

15.10.2014
Silvia Pärmann, külalisautor

Lissabon on paik, kus võib nädalate kaupa käia söömas kohtades, mille nimi, interjöör ja menüü pole muutunud sajandeid. Loe Silvia reisimuljeid.

Loe edasi...

Lissabonist loodes paiknev Sintra on roheline ja ilus ajalooline linnake, mis 19. sajandil oli armastatud paljude poeetide ja kirjanike (näiteks Byron) poolt. Linna suurimaks väärtuseks on kaunis tervik, mis on sündinud parkide, aedade ja paleede maitsekast planeerimiseks. Sintra kanti 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja just kultuurmaastikuna.

1930. aastal rajatud botaanikaaed Estufa Fria (tõlkes Külm kasvuhoone) võimaldab tutvuda troopiliste vihmametsade taimestikuga. Koosneb kolmest suurest alast: Estufa Quente (soe kasvuhoone), kus on suurt niiskust vajavad taimed; Estufa Doce (magus kasvuhoone) taimede jaoks, mis eelistavad kuivemat kliimat ja Estufa Fria jahedamat temperatuuri nõudvate taimede jaoks.