24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Val d\'Isère

Prantsusmaa

Val d'Isère'st leiab eest kaks liustikku, head lumeolud, äärmiselt laia radade valiku algtasemest olümpiatrassideni, uued tõstukid ja stiilse suusaküla.

See mitmest suurest mäemassiivist koosnev suusakeskus kuulub kindlalt Prantsusmaa eliitkuurortide hulka. Solaise on kompaktne päikeseline ja tuulevaikne piirkond, kus on kerged rajad, ilusad panoraamvaated ning vähem rahvast. Siit saab teekonda jätkata ühele kahest liustikust.

Bellevarde’is on hulgaliselt pikki siniseid ja punaseid radu ning kuulus olümpia kiirlaskumisrada Face. Meeldejäävaks retkeks seiklejahingedele on sõit piki kitsast kaljulõhet, mille nimeks Kaotatud Org (Vallée Perdue).

Suusaküla: Val d’Isère on kahtlemata üks sümpaatsemaid suusakülasid Prantsuse Alpides. Vana mägiküla, mille ajalugu ulatub 13. sajandisse, on arendatud tippkuurordiks. Esimene tõstuk avati siin juba 1936. aastal. Suusaküla arhitektuur järgib vanu Savoyardi traditsioone. Kaasaegsed looduskivi- ja puuehitused sobivad hästi kokku ajaloolise keskusega, mille silmapaistvaim ehitis on 16. sajandist pärit kirik. Jalakäijate tsoon tagab mõnusa kulgemise mäetõstukite ja peatänava vahel. Kõik meie hotellid asuvad suusaradade vahetus läheduses. Küla atmosfäär on sõbralik ja suusatajakeskne. Val d’Isère’ist on pärit palju prantsuse suusakuulsusi, sh kahekordne olümpiavõitja Jean-Claude Killy, kelle nime järgi on suusapiirkond ka oma praeguse nime saanud. Val d’Isère’i kõrghetk saabus 1992. aasta Albertville’i OM päevil. Järgmine tiitlivõistlus, mäesuusatamise MM, toimub siin aga juba järgmisel talvel.

After Ski: Ilusa ilmaga toimub värvikas after-ski La Daille tõstuki ülemises jaamas asuva restorani terrassil, kus DJ ja bänd hullutavad rahvast hea klubimuusikaga! All külas on arvuka ingliskeelse klientuuri rõõmuks mitu pubi, kus saab õhtuti nautida ehedat briti bändide esinemist. Populaarsed on klubimuusikaga lounge’d ning kuulus ööklubi Dic’s Tea Bar, kus pidu algab alles öötundidel. Val d’Isère’is leiate muidugi ka palju hubaseid ja Prantsusmaale kohaselt väga hea köögiga restorane.