24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Val Thorens

Prantsusmaa

Euroopa kõrgeimas suusakuurordis, mille 99% suusaradadest paiknevad üle 2000 m kõrgusel, on lumi garanteeritud kogu talve jooksul.

Val Thorens koos kõrvalasuvates orgudes paiknevate suusakeskuste Meribeli ja Courcheveliga moodustab Euroopa suurima suusaregiooni – Les Trois Valles ehk Kolm orgu. Kokku on siin 600 km märgistatud radu. Nädalaga seda kõike läbi ei sõida ja seepärast tullakse siia ikka ja jälle tagasi.

Prantsuse suusakülade arhitektuuriline ilme jätab pahatihti soovida – mägede vahele paisatud betoonist kõrghotellid ei tundu just kõige sõbralikumad. Val Thorens’ i kohta eelmised kirjeldused ei kehti – puidust mägimajakesed ja apartmendid annavad suusakuurortile ehtsa alpiküla ilme.

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016
Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

Rongiga suusamäele!

13.12.2011
Svea Lillepalu

Miks mitte minna suusatama rongiga?! Jah, rongiga, sest tihtipeale on just rongiga mitu korda mugavam, kiirem, soodsam ja usaldusväärsem liigelda kui näiteks lennukiga. Siin on mõned suusakuurordid, kuhu saab kiirelt ja mugavalt ka rongiga ligi.

Loe edasi...