Val Thorens, Prantsusmaa

Euroopa kõrgeimas suusakuurordis, mille 99% suusaradadest paiknevad üle 2000 m kõrgusel, on lumi garanteeritud kogu talve jooksul.

Val Thorens koos kõrvalasuvates orgudes paiknevate suusakeskuste Meribeli ja Courcheveliga moodustab Euroopa suurima suusaregiooni – Les Trois Valles ehk Kolm orgu. Kokku on siin 600 km märgistatud radu. Nädalaga seda kõike läbi ei sõida ja seepärast tullakse siia ikka ja jälle tagasi.

Prantsuse suusakülade arhitektuuriline ilme jätab pahatihti soovida – mägede vahele paisatud betoonist kõrghotellid ei tundu just kõige sõbralikumad. Val Thorens’ i kohta eelmised kirjeldused ei kehti – puidust mägimajakesed ja apartmendid annavad suusakuurortile ehtsa alpiküla ilme.

Val Thorensi külas toimib kõikjal nn. ski in – ski out põhimõte: suusarajad algavad otse hotelli ukse alt ja külakeskus on autodele suletud. See teeb Val Thorensis puhkamise eriti mugavaks just lastega perede jaoks. Otse küla ümbert leiab kuus igilumega kaetud mäetippu, millest kõrgeim, Aiguille de Peclet, on 3562 m merepinnast.

Kolmes Orus on piiramatud off-piste võimalused ja vaheldusrikas maastik, mis sobib ka teiste talispordialade harrastamiseks: murdmaasuusatamine, lumelaud, freestile, jääliustikult laskumine… Lisamata ei saa jätta, et siinne hinnatase on Kolme Oru soodsaim ja apres-ski võimalused tõeliselt laialdased: siit leiab 50 restorani, 60 kauplust, baare ning discosid. Val Thorensi südames asub spordikeskus, mis on ainulaadne terves Euroopas. 9000 m2 suuruses spordihallis saab mängida tennist, squashi, lauatennist, sulgpalli, jalgpalli, võrkpalli, rulluiskudel hokit jne. Samas on olemas golfi-stimulaator ja sein mägironijatele. Tervisekeskuses on ujula, mullibasseinid, soome ja türgi saun, solaarium.

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016 Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

Rongiga suusamäele!

13.12.2011 Svea Lillepalu

Miks mitte minna suusatama rongiga?! Jah, rongiga, sest tihtipeale on just rongiga mitu korda mugavam, kiirem, soodsam ja usaldusväärsem liigelda kui näiteks lennukiga. Siin on mõned suusakuurordid, kuhu saab kiirelt ja mugavalt ka rongiga ligi.

Loe edasi...
 
Huvitavad sihtkohad

Need pakkumised on Sulle

Millega arvestada Rootsi suusapuhkuse planeerimisel?
Rootsi on suurepärane koht suusapuhkuse planeerimiseks. Seal on enam kui 200 suusakeskust, millest suur osa asub riigi põhja- või keskosas.
Rootsi
Suusakeskused
Selleks, et suusareisi planeerimine oleks veelgi lihtsam, toome Sinuni mõned näpunäited, mida on igal suusahundil kasulik (et mitte öelda kohustuslik) teada.
Hea teada
Suusareiside kohta
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt- märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, mistõttu ka majutuse hinnad on siis tunduvalt kõrgemad, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Suusakeskused Soomes
Milline Austria suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Austrias asuvad Euroopa parimad suusakeskused. Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Austria
Suusakeskused
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis