Chamonix

Prantsusmaa

Chamonix Mont-Blanc on väike linnake Kagu-Prantsusmaal 1024 m kõrgusel Alpides Mont Blanci jalamil. Elanike arv on ligikaudu 10 000, kuid aasta jooksul külastab Chamonix'd keskmiselt 5 miljonit turisti.

Chamonix on linn samanimelise oru südames, mis oma stiililt ei meenuta alpiküla, vaid pigem vanaaegset Prantsuse romantilist väikelinna.

Linn on kuulus oma mägikuurorti poolest ja 1924. aastal toimusid seal esimesed taliolümpiamängud. Linn asub natukene üle 1000m kõrgusel üle merepinna ja sealt saab alguse köisraudtee, mis viib Mont Blanci kõrval asuva Aiguille du Midi (Keskmine Nõel) tippu. Mont Blanci jalamil asuv Chamonix’ suusakeskuse kõrgeim tipp Aguille du Midi küünib ligi kolme kilomeetri kõrgusele pilvede vahele. Selge ilmaga paistavad Alpid nagu peopesal.

Suusareiside välimääraja ehk 5 spetsi suusasihtkohta

25.09.2012
Svea Lillepalu

Suusareisi valida pole lihtne. Variante on ju nii palju! Meie aga teeme sinu jaoks asja kergemaks. Oled sa innovaator, klassik, kokkuhoidja või snoob? Või tahad suusatamise kõrval ka millegi muuga tegeleda? Loe edasi ja lase end inspireerida – võib-olla leiad just siit idee järgmiseks suusareisiks. Innovaatoreile: Gulmarg, Kashmir, India Kui soovid eristuda, siis suusareis Indiasse […]

Loe edasi...

Chamonix on populaarne talispordikeskus – 46 lifti, 80 rada kogupikkuses 155 km. Kõrgeim liftiga ligipääsetav mäetipp on Aiguille du Midi 3842 m kõrgusel, millelt saab suunduda ca 20 km pikkusele kuulsale La Vallée Blanche off-piste rajale.