Fääri Saared

Taani

Fääri saared on Põhja-Atlandi peidetud pärl, kus saab kogeda kauge ja puutumatu saarestiku ilu ja kultuuri. Ükskõik, kas otsite seiklusi, loodust või ajalugu, Fääri saartel on igaühele midagi. Saab matkata mööda dramaatilisi kaljusid ja mägesid, sõita süstaga läbi kitsaste fjordide või avastada võluvaid külasid ja iidseid kirikuid.

ÜLDINFO
Asukoht: Taani koosseisu kuuluv omavalitsuslik ala Atlandi ookeani põhjaosas. Saarestik koosneb 18 suuremast saarest, millest 17 on asustatud. Suurim saar on Streymoy,
Pealinn: Tórshavn
Pindala: 1399 km²
Rahvaarv: 52 912 (2021)
Rahaühik: Taani kroon
Riigikeel: Fääri keel

Fääri saared on Taani iseseisev territoorium, kuid neil on oma keel, identiteet ja traditsioonid. Nende põneva ajaloo ja kultuuri kohta saab lisateavet pealinnas ja suurimas linnas Tórshavnis asuvas rahvusmuuseumis. Fääri saared on koht, kus põgeneda rahvahulga eest ning suhelda looduse ja iseendaga. See on sihtkoht, mis inspireerib ja jätab unustamatuid mälestusi.

 

Huvitavad sihtkohad

8 saart Läänemeres

23.05.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Läänemere saartes on kohe midagi eestimaalastele sobivat – turvaliselt kodused, aga ka piisavalt eksootilised, sest saareelu on alati teistsugune.

Loe edasi...

Fääri saared: jaanipäev lambasaartel

15.08.2007
Riina Luik / Estraveller

Riina Luik armus Fääri saartesse ammu ja tänaseks näib, et jäägitult. Enam kui kümme aastat tagasi juhtus ta kord ühel hilisõhtul telest nägema taanlaste vändatud filmi Fääri saartest. Sellest hetkest oli asi otsustatud. Hirmkõrged ja hirmilusad tundusid mulle need kaljusaared, ebamaiselt rohelised tema laugjad mäenõlvad ja orud. See sõna otseses mõttes rabav ilu ja looduse […]

Loe edasi...