🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Kopenhaagen

Taani

Kopenhaagenis saab nautida maailmaklassilist köögikunsti, väljapanekuid üle 50 muuseumis, jalutuskäike arvututes rohelistes parkides, trendikat moekunsti ja muidugi vinget ööelu. See linn ei ole ainult kivil istuvate merineitside maa, vaid üks modernne Euroopa suurlinn, mis kutsub avastama nii suvel kui talvel ja nii väikeseid kui suuri.

Kopenhaagen on omapärane linn, kuna olulisemad vaatamisväärsused võib ära näha vaid paari jalutuskäiguga – enamus vaatamisväärsusi asuvad kompaktselt väikesel maa-alal, mis muudab nende avastamise lihtsaks ja mugavaks.

Vaatamata kõigile traditsioonidele mõjub Taani pealinn noore ja elavana. Kopenhaagen ei ole mitte ainult õitsev keskus kuulsate teatrite, galeriide ja moodsa disainiga, vaid seal edenevad ka estraadikunst ja alternatiivkultuur.

airBaltic avab kolm uut otseliini

16.08.2018
Estravel

Lennufirma airBaltic alustab 2019. juunis otselende Tallinnast Malagasse, Brüsselisse ja Kopenhaagenisse.

Loe edasi...

Taanlaste õnnelikkuse võti võib peituda Tivolis

17.05.2017
Margus Sepp / Estraveller

Kui maailmakuulsate muinasjuttude autor Hans Christian Andersen 14-aastasena Kopenhaagenisse saabus, kirjutas ta oma päevaraamatusse: „See päev oli nagu mu teine sünnipäev, minu elu muinasjutt. Ilmselt oli asi Tivolis, mis näeb välja, nagu oleks muinasjutust maha joonistatud”.

Loe edasi...
  • 1843.a. avatud Tivoli on Põhjamaade suurim lõbustuspark. Kümnete vanas stiilis karussellide, ülimoodsate lõbusõiduvahendite ning kõikvõimalike muude atraktsioonide kõrval on pargis ka 28 ilusat restorani-kohvikut ja õhtuti annab seal valgust 110 000 valgustit.
  • Kopenhaageni loomaaed asub kesklinnast umbes 10–15 minutilise bussisõidu kaugusel.
  • Üks kurikuulsamaid paikasid Kopenhaagenis on kindlasti Christiania vabalinn Christianshavni linnaosas. Tegemist on ühe väga omapärase kohaga, mis tekkis Kopenhaageni keskele 1970-ndatel. Tegemist on omamoodi hipikommuuniga, kus näiteks autode kasutamine on keelatud. See on ehtne näide linnast keset linna.
  • Kopenhaageni Vabaõhumuuseum on üks maailma suurimaid ja vanemaid. Muuseumist leiab üle 50 talupidamise, aastatest 1650-1940. Muuseum meenutab suuresti meie endi Vabaõhumuuseumi, sest annab väga tõetruu pildi Taani maapiirkondadest eelnevate sajandite vältel.
  • Kopenhaageni muuseumidest väärib kindlasti märkimist Ny Carlesberg Glyptotek, kus on suurepärane kreeka, egiptuse ja rooma ajast pärinev kunstikollektsioon. Kohalikus Rahvusmuuseumis (Nationalmuseet) on võimalik tutvuda kohalike teoste suure kollektsiooniga, milles on töid alates hilispaleoliitikumist kuni 19. sajandini.
  • Põhja-Euroopa suurim akvaarium The Blue Planet pakub avastamisrõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Akvaariumist leiab kalu ja muid veeloomi, kelle päriskoduks on näiteks Amazonase jõgi, ilmatusuur ookean, Aafrika järved või hoopis värviline korallriif.
  • Avastamisrõõmu, ja seda lausa tundideks, pakub teaduskeskus Experimentarium. Vaid veerandtunnise sõidu kaugusel Kopenhaageni kesklinnast asuv keskus laseb lastel kõiki asju ka ise katsuda ning nendega eksperimenteerida. 2013. aasta maikuust avati keskuses ka uus osa, mis keskendub erinevatele leiutistele ja sellele, kuidas need sündisid.

Loomulikult ei saa unustada ka Kopenhaageni kuulsaimat sümbolit: Väikest Merineitsit, mis asub veepiiril, linna keskusest 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel.