Albena

Bulgaaria

Albena on üks Musta mere suurimaid kuurorte, mis tegutseb aastast 1969. Kuurort asub suurel maa alal ning pea 4 kilomeetri pikkune rannajoon on sobiv erinevate veespordialade harrastamiseks.

Albena on kui perepuhkuses loodud. Kilomeetrite pikkune puhta liivaga rannajoon sobib igas vanuses puhkajale. Ranna lähedal asub ka mitmeid lastele mõeldud mängualasid ning toredaid söögikohti.

Õhtuti on kuurordis suhteliselt vaikne. Mõndades restoranides saab kuulata elavat muusikat. Restoranide valik Albenas on üsna suur. Valik ulatub pitsabaaridest kuni kohalikku kööki pakkuvate restoranideni.

Rannaäärsetes poodides müüakse rannakuurordile omaseid suveniire: kotte, kohalikku käsitööd, rätikuid jne.

Albena kaugus Varna lennujaamast on umbes 35 kilomeetrit ning transfeer nende kahe vahel kestab ligikaudu tund aega. Kahe linna vahel toimib ka rongiühendus.

 

Huvitavad sihtkohad

Laura lemmikud hotellid Bulgaarias

11.07.2023
Estraveli tellimiskeskuse vanemreisikonsultant Laura Kõrgvee

Estraveli tellimiskeskuse vanemreisikonsultant Laura Kõrgvee külastas Tez Touri kutsel Bulgaariat. Loe, milliseid kuurorte ja hotelle Laura Bulgaarias soovitab.

Loe edasi...

Bulgaaria reis – kuhu minna ja mida teha

14.04.2014
Kristina Mänd, Estraveller

Alati kui Bulgaariast juttu tehti, tuli Kristina Männile ette Ida-Euroopa riik, kus olid Kuldsed Liivad ning üks lahe krimilugu „Viimane mürgikarikas“. Bulgaaria oma ajaloo, varemete, söögi ja veiniga on tõeline pärl, rääkimata randadest, mägedest ja roosikreemist.

Loe edasi...

Pikk rannajoon sobib ideaalset kõiksuguste veespordialade harrastamiseks. Kuurordis tegutseb ka sukeldumiskeskus, tenniseklubi ja jalgrattalaenutus ning lähedal asuvad ratsakeskus, veepark ning golfiväljak.