Austraalia ja Okeaania

Austraalia, Uus-Meremaa, Prantsuse Polüneesia, Uus-Kaledooni ja palju muud.

Vaikse ookeani lõunaosa ja India ookeani vahel asuv Austraalia on erakordselt mitmekesine geograafia, eluslooduse ja kliima poolest, hõlmates kõrbi, mägesid ning vihmametsi (palavalt armastatud koaalakarudest rääkimata). Okeaania hõlab ka paljusi Vaikse ookeani saari, mis jagunevad lais laastus kolmeks suureks piirkonnaks: Melaneesiaks, Mikroneesiaks ja Polüneesiaks.

Austraalia ja Okeaania pakuvad palju vaheldusrikkust. Austraaliat ei kata üksnes metsik loodus, vaid seal on ka kultuursed suurlinnad Sydney ja Melbourne ning lisaks Suur Vallrahu. Uus-Meremaa, tuntud kui „Sõrmuste isanda” filmide võttepaik, pakub võrratult kaunist loodust ning seiklussporti ja suurepärast veini. Vaikse ookeani saared pakuvad aga rohkem nii loodus- kui kultuurielamusi.

Kruiisid, mis peatuvad Austraalia ja Uus-Meremaa sadamates, sisaldavad pikemaid Vaikse ookeani reise ning maailmale tiiru peale tegevaid marsruute. Kruiisid toimuvad küll aastaringselt, kuid Tansaania ja Uus-Meremaa huvilistel tasuks planeerida kruiisi novembrist märtsini, Austraalia põhjaosaga tutvumiseks aga aprillist oktoobrini. Põnevam idee on avastada Austraaliat hoopistükkis jõekruiisil – needki toimuvad aastaringselt.

Kruiisilaeval saab külastada ka mitmeid Vaikse ookeani lõunaosas asuvad saari nagu Fidži, Tahiti, Bora Bora, Vanuatu, käia Uus-Kaledoonias, Prantsuse Polüneesias ning Seltsisaari ning uidata pisematel saartel.

TOP 5 reisikogemust – Kaisa-Liisa Lilloveeri meenutused ja pildid – Austraalia eri

01.10.2020
Estraveli reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer

Estraveli reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer jagab oma TOP 5 reisikogemust. Fookuses on Austraalia. Loe lähemalt ja vaata pilte.

Loe edasi...

Estravel soovitab: puhkustesaar Austraalia

05.06.2018
Relika Alliksaar Williams

Relika Alliksaar Williams elas 10 aastat erinevais Austraalia paikades ja töötas seal Estraveli tütarettevõtte Aero Travel reisiagendina. Ta jagab soovitusi neile, kel plaan seda põnevat ja imelist saareriiki uudistama minna.

Loe edasi...