Samos

Kreeka

Otse filosoofiliselt kaunis, Pythagorase saarenagi tuntud väike Samos meeldib kindlasti neile, kes on huvitatud Kreeka rikkast ajaloost, kaunist loodusest ning toidu- ja veininaudingutest.

Samos on Kreeka suuruselt viies-kuues saar Türgi ranniku lähedal, umbes poole Hiiumaa suurune, seega rendiautoga sõitmiseks igati paras, kui just sisemaa ligi 1500 meetri kõrgused mäed välja arvata. Samosel on ääretult sõbralikud inimesed, seda tunnistavad ka kõrvalsaarte elanikud ja pealinlased võrdluses teiste saartega.

Saarel on kaks põhilist puhkekeskust. Traditsiooniline ja emotsionaalne Samose linn ning sellest umbes 10 kilomeetri kaugusel paiknev, rannapuhkuseks ideaalselt sobiv Kokkari. Mõlemad köidavad oma idüllilise ja ehtsa kohaliku atmosfääriga, need on vanad traditsioonidega asulad, kuhu turism on saabunud alles tuhandeid aastaid hiljem.

Moodsat kuurordiõhkkonda siit ei leia, kuid seevastu ehedat inimlikku atmosfääri. Samos ongi suurepäraseks vahelduseks neile, kes on juba läbi käinud Kreeka vanad tuttavad sihtkohad ning otsivad uusi huviväärsusi ja kogemusi, kuid miks ka mitte Kreeka-reise alustavatele. Linn on mõnus, ajaloolised hooned, kitsad tänavad, mitmekülgsed ostuvõimalused ja lõpmatult suurepäraseid taverne. Sadamapiirkonna ja rannatänava kalarestoranidega tasub igaühel tutvust teha. Finnmatkade hotellid asuvad ranna lähedal rahulikus piirkonnas, umbes 1,5 km keskusest eemal.

Kokkari väike rannaküla võlub oma liivarandadega, mägedega rannamaastik on imekaunis. Rannast leiad aktiivseks perepuhkuseks kõike vajalikku. Finnmatkade hotellid on rannast natuke eemal ning õhtuveetmispaigad leiduvad jalutuskäigu kauguselt.

 

Huvitavad sihtkohad

7 kruiisisoovitust Kreeka saarte avastamiseks

07.03.2024
Estravel

Jagame põnevaid kruiisisoovitusi Kreeka saarte ja sealhulgas ka naaberriikide Türgi ja Itaalia põgusaks külastamiseks.

Loe edasi...

Samosel on mitmeid suurepäraseid matkaradu, ka nõudlikumalegi mägimatkajale. Aktiivse puhkuse nautijale on siin tegemist piisavalt. Kreetaga võrreldes on Samos väike, vahemaad lühikesed ning ühepäevanegi retk pakub rohkesti kreeka ajalugu ja kultuuri. Ring ümber saare võimaldab näha imekaunist loodust ning laevaretked viivad Türgimaalegi. Türgi Efesos on antiikmaailma üks suurepärasemaid mälestisi.