Zürich

Šveits

Zürich on väike linn väga vaheldusrikaste vaadetega ja hästi säilinud vanalinna atmosfääri, võluvuse ja traditsioonidega alates elegantsetest butiikidest Bahnhofstrassel kuni kunstigaleriideni Picasso, Matisse ja Miro originaaltöödega.

Ajalooline Fraumunsteri katedraal Marc Chagalli loodud värvilisest klaasist akendega, värvilised kellatornid ja kõrged torniteravikud kombineerituna Limmati jõe ja Zürichi järvega muudavad linna kauniks aedlinnaks.

Zürich on tõeline maailmalinn, Šveitsi majanduse- ja kultuurielu süda. Viimastel aastatel on Zürich kandnud planeedi kõrgeima elukvaliteediga linna tiitlit, mistõttu on sinna elamise soetanud paljud raha- , meelelahtus- ja spordimaailma vägevad.

Kultuur ja ajalugu tervitab uudistajat igal tänavanurgal. Maalilisest vanalinnast, täis kirikuid, sildu ja väljakuid, on oma loomingule inspiratsiooni ammutanud Richard Wagner, Thomas Mann, Hermann Hesse jpt. Hõrk juustufondüü õdusas aiakohvikus või lõbusõit imekaunil Zürichi järvel on suurepärane lõppakord linnas veedetud ajale.

Zürichi peamised vaatamisväärsused on linnamaja ja tsunftimaja, St. Peteri kirik ja raekoda, milles asub Šveitsi ilusaim barokksaal. Grossmünster ja Fraumünster Chagalli vitraažakendega, Wasserkirche ja uusbarokne Ooperiteater – kõik räägivad traditsioonidest ja järjepidevusest.

 

Huvitavad sihtkohad

Rongiga Šveitsi mägedesse

11.05.2016
Eliine Rannajõe

Šveits oma lumiste mäetippude, maaliste orgude ja lummava rohelusega kuulub paljude reisisellide unistuste sihtkohtade nimistusse. Kui soovid ühest paigast teise jõuda kiirelt ja mugavalt, tasub kaaluda rongipassi soetamist. Meie arvelduste grupi juhataja Eret proovis sellise reisiviisi omal nahal järele.

Loe edasi...