Sousse

Tuneesia

Puhkus Tuneesias - see on lõputud valged liivarannad, heatasemelised mugavad hotellid, palju tegemist lastele, esmaklassilised golfiväljakud, mitmetuhande-aastane kultuur, kaasaegne elustiil.

Tuneesia on värav idamaade eksootikasse. Siin põrkuvad 2 erinevat kultuuri: araabia ja euroopa.

Sousse, Tuneesia suuruselt kolmas linn, on tuntud väga mitmepalgelise kuurortina. Vanalinn, Medina, oma värvikate pisikeste poekestega, on täis saginat ja rüselust ning kaubad saavad uue omaniku pika tingimise järel. Nahk, kuld, messing, maitseained, rõivakaup ja vaibad; vaatamiseks ja ostmiseks jagub küllaga.

Sousse on Tuneesia tuntumaid linnu – vilgas linn, millele annavad tooni idamaine elustiil, kaasaegsed luksushotellid, rannad, arvukad kohvikud ja baarid, toredad kauplused ja kaubanduskeskused ning diskoteegid.
Sousse kliima pehmus, kaunis rand ja kohalike külalislahkus on pikka aega turiste kütkestanud. Kui südatalviti rannamelu Vahemere kaldal vaibub, naudivad inimesed jalutuskäike liival.

Paljud hotellid on päris linna keskuses ranna lähedal ja osa keskusest põhjapool asuvas hotelli- ja rannarajoonis, mis ulatub Port El Kantaoui lõbulaevasadamani ja veel kaugemalegi. Restorane ja kauplusi on kõikide hotellide läheduses, samuti mitmed ööklubid.
Rahvusroog cous-cous kooseneb riisist, aedviljadest, linnu-, looma- või lambalihast ning kastmest. Toidud on üldiselt väga vürtsised.

 

 

Huvitavad sihtkohad

Laura käis Tuneesiaga tutvumas – reisimuljed ja hotellisoovitused

28.06.2023
Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve

Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve käis Novatoursi kutsel Tuneesiaga tutvumas. Loe tema reisimuljeid ja hotellisoovitusi ning vaata reisipilte.

Loe edasi...

Sousse’i tähtsamate vaatamisväärsuste hulka kuulub Suur Mošee, Khalef el Fela kellatorn ja ajaloomuuseum. Igal pühapäeval toimub medina juures laat, kus talupojad ja käsitöölised müüvad oma tooteid.