Monastir

Tuneesia

Monastir on kuurortlinn, kus saab rannamõnud suurepäraselt linnalõbustustega ühendada. Linna nimi olevat ladina päritolu ja tähendavat kloostrit. Teise pärimuse kohaselt sai asula XII sajandil oma nime printsess Mona järgi.

Selle kuurordi randades on silmipimestavalt valge liiv. Monastiri kaide ääres seisavad ankrus jahid tervest maailmast. Need pakuvad külastajatele väga romantilist vaatepilti.

Kui päikese ja sooja mere nautimisest küll saab, võite iidses vanalinnas medinas jalutada ja kärarikast idamaade turgu külastada. Mööda oliivipuude alleed sammudes aga jõuate Tuneesia iseseisvusaja esimese presidendi Habib Bourguiba imekauni mausoleumini. Monastir oli Habib Bourguiba kodulinn. Mausoleumil on neli kuplit: kullatud kupli all puhkab president, ülejäänud kolm rohelist kuplit on pühendatud presidendi isale, emale ja esimesele naisele. Linna peamošee kujutab endast eredat näidet Tuneesia nüüdisaegsest religioossest kunstist.

Üks Monastiri märkimisväärsemaid vaatamisväärsusi on VIII sajandist pärinevad kaitserajatiste jäänused Rabat Chartem. Rabati põhjapoolse sissekäigu ees olevalt platsilt avaneb suurepärane vaade linnale. Sealt paistab ka kuulus Kubbu kalmistu, kuhu sängitamist peavad kõik moslemid suureks auks. Kalmistul on XII sajandist pärinev Sidi Ali el Mezeri mošee, mille ravivast aurast liigub palju jutte – räägitakse, et kõik siin viibinud haiged lapsed saavad terveks.

 

Huvitavad sihtkohad

Laura käis Tuneesiaga tutvumas – reisimuljed ja hotellisoovitused

28.06.2023
Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve

Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve käis Novatoursi kutsel Tuneesiaga tutvumas. Loe tema reisimuljeid ja hotellisoovitusi ning vaata reisipilte.

Loe edasi...

Filmiturism 3: Tuneesia – “Tähesõdade” ja “Inglise patsiendi” mail

15.11.2007
Kaja Pino / Estraveller

„Kusagil kaugel-kaugel universumis…” Nii algab legendaarne „Tähesõdade” saaga, kus õpetatakse, et tee pimedusse algab hirmust. Ja kus Jõu tumedam pool on tugevam ja ligitõmbavam kui Jedi-rüütlite kasutatav hea Jõud – aga kus muidugi hea alati võidab. Kusagil kaugel-kaugel Tuneesia kõrbealadel on koht nimega Tataoine. George Lucase fännidel pole siit muidugi raske tuletada nime Tattooine, planeeti, […]

Loe edasi...