New Yorgis toimub raugematu tegevus, siin on raha, siin on segu erinevatest kultuuridest ja roogadest. Linn kohiseb, tuled säravad, inimesed saabuvad ja lahkuvad pidevalt, ning ilmselt see hüperaktiivne hoog on New Yorgi tähtsamaid tõmbetegureid.
New York on traditsiooniliselt olnud immigrantide esimeseks sihtkohaks Ameerikas. Vähemusrahvused on tihti koondunud elama kompaktsetesse piirkondadesse ning seetõttu jääb New Yorgi mõnes linnaosas mulje, nagu oleksid hoopis Hiinas, Napolis või Odessas. Umbes kolmandik njuujorklastest on sündinud välismaal ja linnas räägitakse paarsada erinevat keelt. Siinsed elanikud on harjunud enda hulgas nägema teisi rahvusi ja seetõttu pole ka turistil ameeriklastega raske suhelda.
Suurem osa New Yorgi linnast paikneb saartel: Manhattan ja Staten omaette, Queens ja Brooklyn hõlmavad Lond Islandi lääneosa. Ainult Bronx on otsapidi mandris kinni.
Manhattanist läände jääb Hudson River ja itta East River.Manhattan on nii New Yorgi ärikeskus kui ka ööelu keskpunkt. Siin asub enamik teatritest, muuseumidest ja meelelahutusasutustest.
Manhattani lõunatippu, Battery Parki ja Financial Districtisse, on koondunud suurimad rahamaailma pilvelõhkujad.
Maailmakuulsal Wall Streetil asub New Yorgi börs. Battery Parkist väljuvad praamid Stateni saarele, samuti Vabaduse sambale ja Ellis Islandi immigratsioonimuuseumisse.
Laulja ja näitleja Kristjan Kasearu usub, et parim investeering iseendasse on reisimine. Loe, millised on tema 5 unustamatut reisisihtkohta.
Loe edasi...Pühapäeval toimub New Yorgi reisihommik
26. novembril kl 11 toimub Viru keskuse Rahva Raamatus New Yorgi reisihommik, mille raames jagavad USA reisisoovitusi ajakirjanik Neeme Raud, raamatu “Minu New York” autor Diana Lotus ja Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend.
Loe edasi...Statue of Liberty on linna ja kogu USA vanim ja tuntuim sümbol. 45 meetri kõrgune Vabaduse sammas on Prantsuse vabariiklaste kingitus ning avati 1886. aastal.
Finantsrajooni läheduses paikneb New Yorgi administratiivne keskus Civic Center ja raekoda. Siit algab ka kuulus Brooklyn Bridge üle East Riveri. Sillale on paigaldatud puust jalakäijate platvorm, millelt võib imetleda Wall Streeti pankade pilvelõhkujate suurust. Brooklyni silla läheduses peetakse igal varahommikul kuulsat Fultoni kalaturgu.
New Yorgi administratiivsest keskusest põhja pool asub USA suurim Chinatown, Manhattani oma. Siin võib ennast tunda kui Hiinas, kohati on kõik sildid ja tekstidki hiinakeelsed. Edasi põhjapoole liikudes tulevad vastu linnaosad Little Italy ja SoHo. Esimene on Itaalia koopia rohkete itaalia restoranidega, teisest on tänapäeval saanud miljonäride, edukate kunstnike ja moeloojate kallis elupiirkond.
Vähemalt korra peab iga külastaja vaatama New Yorgile ka ülalt alla – kas siis Empire State Buildingu või World Trade Centeri otsast. Linna silueti tuntuim sümbol on Empire State Building, 436 meetri kõrgune paekivist pilvelõhkuja Viienda Avenüü ja 34. Tänava nurgal.