Cefalù

Itaalia

Cefalù on väike kaluriküla ja populaarne rannakuurort Sitsiilia põhjakaldal.

Kuigi mõõtmetelt piisavalt väike, et vaevata ühest linna otsast teise jalutada, ei hakka Cefalùs igav. Tänu suurele turistide voolule Sitsiiliast ja tervest Euroopast kolmekordistub suviti Cefalù rahvaarv, muutes unise kalurikülakese nooruslikuks ja aktiivse ööeluga kuurortlinnaks.

Need, kes vilkale ööelule rahulikku puhkust eelistavad, saavad Cefalùs tutvuda linna ajaloo ja kultuuriga: külastada maalilist paadisadamat, jalutada kitsastel põiktänavatel ja laiadel puiesteedel ning vaadata üle ajaloost pakatavad keskaegsed ehitised. Erilist silmailu pakub 12. sajandist pärit kaksiktorniga katedraal.

 

 

 

Reisimuljed sügisesest Sitsiiliast

03.10.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg

Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg käis septembri lõpus Euroopa ühel ajalooliselt huvitavamal saarel Sitsiilias. Loe Kalli reisimuljeid ja hotellisoovitusi!

Loe edasi...

Siit ja sealt Sitsiiliast

14.07.2010
Helena Parmask

Juhtus nii, et üks talvine lennupiletite sooduskampaania viis mind jaanipäeva ajaks tuuritama Sitsiiliasse. Panen kirja mõned meeleolukamad tähelepanekud ja soovitused, nii nagu Anu tegi Cote d’Azuri kohta.

Loe edasi...

Aktiivsemad inimesed võiksid turnida üles La Roccale – kalju otsa ehitatud kindlusesse. Rada on üsna raske ning kaasa tuleks võtta suur pudel vett, kuid avanev vaade on kindlasti seda väärt.

Muidugi ei puudu Cefalùl ka pikk liivane rannariba, kus võib eemale päevitada kõik oma argimured.