Milano

Itaalia

Milano on Põhja-Itaalia suurim linn, kogu riigi jõujaam ja üks stiilsemaid linnu maailmas. Siit leiab arvukalt huvitavaid ja imelisi meistriteoseid, mis ületavad kõik ootused ja lootused!

Kõige mõistlikum viis Milanoga tutvust teha on jalutades. Just nii saab nautida kõiki neid ilusaid hooneid, monumente ja inimesi – silmailu leiab igalt poolt ja nauding on vahetu!

Toomkirik (Duomo) – Itaalia kirikutest kõige suurejoonelisem. Jätke aega ka jalutuskäigule toomkiriku katusel ning võtke endale aega Via Montenapoleone ostukvartali külastamiseks.

Galleria Vittorio Emanuele II – neorenessanslik ristikujuline passaazh kohvikute (näiteks kuulus Zucca’s), restoranide, butiikide, raamatupoodidega. Siin tegutseb ka Milano moebrändi Prada butiik ning kohvikrestoran Savini.

Kindlus Castello Sforzesco – asub muuseum ja kunstigalerii.

La Scala teatrimuuseum – keskendub Milano ooperi ja teatri ajaloole. Arvukad maailmatasemel heliloojad on saanud Milanos oma tuleristsed, kaasa arvatud Rossini, Donizetti, Bellini ja Verdi. Välja on pandud Verdi, Bellini ja Donizettiga seotud eksoponaadid.

Leonardo da Vinci “Püha õhtusöömaaeg” (Santa Maria delle Grazie kiriku kõrval asuvas dominikaani reflektooriumis). “Püha õhtusöömaajaga” tutvumine tasub tellida ekskursioonifirmade kaudu, sest kuulsa teosega tutvumiseks on tavaliselt mitmekuised järjekorrad.

Linna kanaliterajoon Navigli on õhtuveetmiseks suurepärane koht. Milano linnamelust puhkamiseks võib sõita lähedalasuvate järvede äärde (kõige lähem on Como järv).

Ooper – reisile lipsu ja õhtukleidiga kohvris

15.02.2014
Helen Ennok / Estraveller

Ooperikülastus võib iseenesest ollagi mõne reisi põhieesmärk, kuid ka neil, kes nii suured kultuurigurmaanid ei ole, tasub oma (linna)puhkust rikastada õhtuga mõnes rohkem või vähem kuulsas ooperimajas.

Loe edasi...

Miks sõita Itaaliasse sügisel?

12.08.2011
Eliine Rannajõe

Sügis on Itaaliasse reisimiseks väga hea aeg. Turiste jääb aina vähemaks ning temperatuuridega koos langevad ka majutuse ja lennupiletite hinnad. Siit leiad mõne hea põhjuse, miks sõita Itaaliasse just sügisel.

Loe edasi...

Milaano on raha kulutamiseks just õige koht – maapealne paradiis shoppajatele!

Kesklinna ostutänavad Via Montenapoleone ja via della Spiga – siit leiab Gucci, Ferragamo, Valentino, Armani, Ferre, Fendi ja teised kuulsamad nimed.

Peck – põnevate maitsete kaasaostmiseks tasub kindlasti külastada Pecki – legendaarset gastronoomia templit, kust leiab originaalseid DOP juustusid kogu Itaaliast, kõikvõimalikke sorte salaamisid, oliiviõlisid, tõelist balsamicot, haruldasi teesegusid, vürtse, kauneid põnevaid konserve õlis ja loomulikult veine – kõige haruldasemad kogu Itaaliast.

Serravalle Designer Outlet – unikaalne küla, kus on üle 170 poe ja 200 brändi nii Itaaliast kui väljapoolt (Versace, Dolce&Gabbana, Bulgari, Roberto Cavalli, Calvin Klein, Prada, Bruno Magli, Fratelli, Swarowski, Adidas, Nike jne).

Fidenza Village Outlet Shopping – tunni kaugusel Milanost. Esindatud sajad brändid ja hinnad kuni 70 protsenti madalamad.

Vicolungo Outlets – 60 brändi moerõivaid, aksessuaare, spordirõivaid, kosmeetikat jms.