Rooma

Itaalia

Kellele Euroopa kultuuri häll, kellele Igavene Linn... Rooma pakub igaühele midagi – siin on muljetavaldavad ajaloomälestised, võluvad välikohvikud,  suurepärane Itaalia köök.

Rooma on kunsti- ja arhitektuurimälestiste poolest maailma rikkamaid linnu ja justkui suur vabaõhumuuseum: Michelangelo kujundatud väljakud, Raphaeli ja Caravaggio meistriteosed kirikutes, Bernini purskkaevud ja suurejoonelised vaated antiikse Rooma varemetele.

Kunagi aegade hämaruses seitsmele mäekünkale asutatud Rooma on linn, mida võib lõpmatult avastada! Vana kõnekäänd ütleb, et üks eluiga on liiga lühike Igavese Linnaga tutvumiseks. Toome siinkohal ikkagi ära peamised vaatamisväärsused.arvukalt söögikohti, kunstnike väljapanekud.

 

Huvitavad sihtkohad

Tütrega Royal Caribbeani Vahemere kruiisil

09.08.2023
Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit

Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit käis koos 16-aastase tütrega juuni lõpus Royal Carribbeani laevaga Odyssey of the Seas 7-päevasel Vahemere kruiisil.

Loe edasi...

Itaalia regioonide välimääraja

09.03.2016
Estraveller

Ühtne Itaalia on hiline nähtus, saanud alguse alles 1870. aastal. Ajaloo pärandina on selle kauni maa erinevad piirkonnad tänaseni säilitanud oma iseärasused, pakkudes palju rõõmu uudishimulikule avastajale.

Loe edasi...
  • Colosseum – Rooma sümbol, mis kunagi mahutas üle 80 000 pealtvaataja. Siin asub ka kuulus amfiteater, mille järgi on nime saanud ka teised omalaadsed, ning ka kuulus gladiaatorite võitluskoht.
  • Forum Romanum – antiikaja suurim väljak ning kunagise Rooma impeeriumi poliitiline keskus.
  • Pantheon – e. “kõigi jumalate tempel” pärineb 2. saj. m.aj.. Kõige muljetavaldavam ja paremini taastatud Rooma Impeeriumi aegne hoone. Pantheoni fassaad on ka öösel valgustatud.
  • Vatikan – vähem, kui poole ruutkilomeetri suurune Vatikan hõlmab Paavsti eluruume, kuulsa Peetri katedraali, muuseume, raamatukogu, observatooriumi ning umbes kakskümmend õue ja aeda. Seal asub ka Euroopa üks kuulsamaid muuseume – Vatikani Muuseum, kus on 15. sajandil Raffaeli maalitud freskod, Pinakoteek (kunstigalerii). Michelangelo laemaalidega Sixtuse kabel.
  • Trevi purskkaev (Fontana di Trevi) – samanimelisel väljakul asub Rooma kõige kõrgem purskkaev.
  • Otsige vanalinnas kindlasti üles Campo Di Fiori ja Piazza Navona – imearmsad väljakud vanalinnas, kus ka arvukalt söögikohti, kunstnike väljapanekud.