Taormina

Itaalia

Taormina on väike linn Sitsiilia idakaldal, mille märksõnadeks on imeline merevaade ning kuldsed liivarannad tavatult sooja Joonia mere ääres.

Taorminasse saabudes on kohe tunda ümbruskonnas levivat maagilist ja müütilist atmosfääri, mis on külastajaid võlunud juba aastasadu.

Linnake on ennast sisse seadnud Monte Tauro nõlval, teda ümbritsevad ühest küljest kaks lahte ning teiselt poolt lumemütsiga Etna – Euroopa suurim aktiivne vulkaan. Sellisest turvalisest asukohast pakub Taormina külastajatele meeldejäävat vaadet peaaegu 160 kilomeetri kaugusele üle Vahemere.

Taormina on tegutsenud kuurordina aegade algusest peale, kui kreeklased, roomlased, normannid ning teised selle hea asukoha ja pehme kliima tõttu oma elukohaks valisid. Tänapäevani võivad külastajad näha killukesi Taormina kuldsest ajastust: suurepärane Kreeka teater, Saint Nicholas’ katedraal 13. sajandist, Palazzo Corvaja 14. sajandist ja palju muud.

 

Siit ja sealt Sitsiiliast

14.07.2010
Helena Parmask

Juhtus nii, et üks talvine lennupiletite sooduskampaania viis mind jaanipäeva ajaks tuuritama Sitsiiliasse. Panen kirja mõned meeleolukamad tähelepanekud ja soovitused, nii nagu Anu tegi Cote d’Azuri kohta.

Loe edasi...

Mõnus puhkuserutiin Sitsiilia villades

26.02.2009
Ruth Laidvee / Estraveller

Ruth Laidvee istus varakevadel sõpradega nende koduterrassil, limpsis veini, vahtis vihmahalli Eesti merd ja üritas teha eesootava suve puhkuseplaane.

Loe edasi...