Lindos

Kreeka

Lindos on tuhande elanikuga väike linnake Kreekas Rhodose saarel. Ta on ka üks põnevamaid arheoloogilisi paiku tervel Rhodosel, meelitades kohale kultuuri- ja ajaloohuvilisi üle kogu maailma.

Nagu Rhodose vanalinn on ka Lindos kuulutatud UNESCO ajaloopärandiks, mistõttu on ta säilitanud oma traditsioonilise väljanägemise. Linnakese kohal kõrgub muistne Lindose akropol – looduslik kindlus, mida on tugevdanud nii kreeklased, roomlased, ottomanid kui ka teised. Akropolist avaneb unustamatu vaade ümbritsevatele sadamatele ning rannajoonele.

Lindose liivased rannad lausa kutsuvad tervet päeva maha laisklema. Aktiivsemad saavad kohapeal oma oskused proovile panna veespordis: veesuuskadel sõitmisest banaanipaadiga kihutamiseni. Sumedatel õhtutel aga võib lõõgastuda kõrtsides, nautides kohalikke Kreeka hõrgutisi.

 

Rhodos – Kreeka algajatele

27.04.2011
Anu Vane

Estraveli veebitoimetajana on mu töö täis pidevaid reisiahvatlusi. Aprillis puhkust plaanides sai sihtkohaks valitud Egeuse meres asuv Rhodos, mis on põhjendatult üks Kreeka populaarsemaid puhkusepaikasid. Seekord sain omal nahal kogeda, kuivõrd palju isemoodi võlusid võib pakkuda üks pisike puhkusesaar.

Loe edasi...