Thessaloniki

Kreeka

Tänapäeva Thessaloniki on puude rohelusse uppunud elav ja lärmakas suurlinn, milles on arvukalt moodsaid ehitisi ning kaubanduskeskusi, restorane ja taverne. Igal aastal toimub siin tunnustatud ja tuntud rahvusvaheline kaubanduslaat.

Halkidiki poolsaarel asuv Thessaloniki on suuruselt teine linn Kreekas. See on Makedoonia pealinn. Selle 315. aastal eKr rajatud linna nimetas Makedoonia kuningas Kassandros oma naise, Aleksander Suure õe järgi Thessalonikiks. Makedoonia kuningad on Thessalonikit alati armastanud. See linn on oma tähtsuse ja mõjuvõimu säilitanud läbi terve ajaloo.

Ajaloohuvilistele ja iidse kunsti armastajatele on Thessaloniki suisa kohustuslik külastuskoht. Linna kuulsusrikkale minevikule vaatavad kõrgelt alla linna sümbol – Veneetsia meistrite XV sajandil ehitatud Valge torn – ning varakristlikust ajast pärinev püha Demetriuse basiilika.

See linna kaitsepühakule pühendatud koda on üks suurejoonelisemaid kreeka ortodoksi kirikuid. Basiilika on kuulus oma freskode ning ainulaadsete mosaiikide poolest. Linna enimkülastatavatest ajaloo- ja kultuurimälestistest võib nimetada Sofia basiilikat (VI saj), Kaheteistkümne apostli kirikut (XIII saj), pärslaste võitmise auks Mesopotaamias ja Armeenias püstitatud imperaator Galeriuse triumfikaart (303. a), Galerius III mausoleumi e Rotondat, mis muudeti hiljem kristlaste pühakojaks, ning keskaegse linnuse müüre, millelt avaneb vaade linnale ja lahesopile.

 

Huvitavad sihtkohad

7 kruiisisoovitust Kreeka saarte avastamiseks

07.03.2024
Estravel

Jagame põnevaid kruiisisoovitusi Kreeka saarte ja sealhulgas ka naaberriikide Türgi ja Itaalia põgusaks külastamiseks.

Loe edasi...

Mida Thessalonikis ette võtta? Loe Marge reisimuljeid

25.08.2022
Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Marge Alber

Estraveli online teeninduse e-äri spetsialist Marge Alber käis airBalticu korraldatud õppereisil Kreeka suuruselt teises linnas Thessalonikis. Loe külastatud piirkondade, hotellide ja ekskursioonide kohta ning vaata reisipilte.

Loe edasi...