Zakynthos

Kreeka

Zakynthos ehk itaaliapäraselt Zante on Kreeka suuruselt 11. saar ja asub Joonia meres. Saar on umbes poole väiksem kui Hiiumaa ja kaks korda suurem kui Muhu.

Kui Rhodose ja Kreeta kohta võib öelda, et need on pigem saared perepuhkuseks, ning näiteks Ios ja Kos seostuvad noorte pidutsejatega, siis Zakynthos on midagi vahepealset.

Kõik on küll olemas – rannad ja päikesepaiste, kreekalikult maitsev söök-jook, veespordi võimalused ja meelelahutus lastele, aga veidi väiksemas mastaabis kui tuntumatel saartel. Arhitektuurihuvilistele teadmiseks, et Vana-Kreeka ehituskunsti Zakynthosel kahjuks imetleda ei saa.

Enamik randasid ja linnasid asuvad saare lõuna- ja idarannikul, põhja- ja läänekülg on mägised ja vähem rahvastatud. Pealinna Zakynthose kõrval on saare suurimad kuurordid Tsivili, Alykes ja Kalimaki (pigem perega reisijaile) ning Laganas (peolembestele).

 

Teejuht Kreeka saartele

26.05.2016
Silvia Pärmann / Estraveller

Oma saare valik Kreekas on sel suvel keerulisem kui kunagi varem. Idüllilised kaadrid sinivalgetest küladest, värvilistest paatidest ja mereannirestoranidest on kõigi reisiportaalide avalehtedel.

Loe edasi...

Zakinthos – veel üks vaimustav Kreeka puhkusesaar

29.08.2012
Anu Vane

Majanduskriisi kõrval on Kreeka tuntud ka saarte poolest. Neid on tal kokku 1200 kuni 6000 – sõltub sellest, kui suurt saart üldse saareks pidada. Eestlastele tuntumad on Kreeta, Rhodos ja Korfu. Zakinthos on veidi vähem tuttav, aga igal juhul tasub see nimi meelde jätta.

Loe edasi...