Loutraki

Kreeka

Vahemere lõõgastavad lained, Kreeka Olümpose jumalate perekond, muljetavaldav toidu- ja veinikultuur, helesinine ning soe merevesi ja võrratud päikesepaistelised ilmad.

LOUTRAKI – linn sügavsinise Vahemere ääres on üks vähestest Kreeka kuurortidest, kust tänu oma kesksele asukohale on kättesaadavad peaaegu kõik tähtsamad vaatamisväärsused.

Loutrakit peetakse Hellase vanimaks kuurordiks, mida antiikajal tunti Thermai nime all (Thermia Artemida oli ravivate mineraalvete kaitsejumalanna). Seda peeti Hellase turismikeskuseks ja terapeutiliseks paigaks tänu ravivatele mineraalvee allikatele, mille vett joodi ja kus juba antiikajal kümmeldi. Sellest annavad tunnistust iidsete majade varemed allikate läheduses ja kuulsate ajalookroonikute üleskirjutused.

Õdusa Loutraki kuurordi asukoht võimsa Korintose linna läheduses Isthmose maakitsuse kõrval ning tänapäevalgi tähtsate teede sõlmpunktis teeb sellest põneva ja toimeka linna. Ateena on 1,5, Korintos poole, Mükeene ja Naphlion tunnise sõidu kaugusel. Märkimist väärivad ka Loutraki lähistel mägedes asuvad väikesed õigeusu kloostrid, maalilised merevaated, ümberringi  paiknevad mäed ja läheduses asuv helesinise veega Vougliameni e. Sinine järv.

 

Huvitavad sihtkohad

Loutraki on väike ja ehe rahuliku atmosfääriga kreekapärane linn, mille lähedusse jääb palju ajaloolisi vaatamisväärsusi – nt. huvitav Peloponnesos, Korintos, Ateena, Olümpia, Delfi, Naphilion, Mükenee ja Epidaurus.