Budva

Montenegro

Sadamalinn Budva on Montenegro maalilise ranniku keskus, kus on 2300 päikeselist tundi aastas ning rannahooaeg kestab maist novembrini.

Budva on Montenegro turismi pealinn ning populaarseim kuurort. Kohalikud teavad siinset turismikeskust kui Budvanska Rivierat. 25 km ulatuses laiuval rannikul on rohkelt kauneid puhtaid liivarandu, millest enamik on nn sinise lipu rannad (vastavad rahvusvahelisele puhta ja hoolitsetud ranna standardile).

Budva tähtsaim vaatamisväärsus on erilise õhustiku, kauni arhitektuuri ja põneva ajalooga vanalinn. Budva linna lugu pakatab legendidest ning ulatub lausa 2500 aastat tagasi.

Vahemerelise kliimaga kuurort meelitab vilka ööelu ning taskukohaste hindadega söögikohtadega.

Kolm päeva sügiseses Montenegros

10.11.2023
Estraveli digitaalse arenduse projektijuht Sirje Laidvee

Estraveli digitaalse arenduse projektijuht Sirje Laidvee käis oktoobri viimasel nädalal Montenegro turismiorganisatsiooni kutsel sihtkohaga tutvumas. Loe, millised olid Sirje reisimuljed.

Loe edasi...

Riina reisimuljed Montenegro õppereisilt

06.06.2023
Estraveli vanemreisikonsultant Riina Vainula

Estraveli vanemreisikonsultant Riina Vainula külastas Novatoursi korraldatud õppereisi raames maikuus Montenegrot. Riina jagab nüüd reisimuljeid ning toob välja oma lemmikud hotellid, mida inspekteeritud sai.

Loe edasi...

Kaunid liivarannad pakuvad võimalusi harrastada erinevaid veespordialasid, näiteks veesuusatamist kogenud instruktorite näpunäidetel Becici rannas. Puhkepiirkonnas on mitmeid sukeldumisklubisid.

Budva asub Montenegros, kus imekaunis loodus iseloomustab nii rannikut kui sisemaad. Võimalusi seda ilu nautida on mitmeid – jalgsimatkad, ratta ja ratsutamisretked, paadireisid. Avastamisrõõmu jagavad 4 hingematvaid vaateid pakkuvat rahvusparki. Reisikorraldaja pakub Montenegros mitu ekskursioonivõimalust nii linna- kui loodushuvilisele.