Frankfurt

Saksamaa

Frankfurt on Kesk- ja Lääne-Saksamaa majanduslik ja geograafiline keskus. Frankfurt on klass omaette, ta ei sarnane mitte ühegi teise Saksamaa linnaga vaid pigem üle lombi asuva New York City maineka linnaosa Manhattaniga. Isegi linna keskust nimetatakse hellitavalt „Mainhattaniks“.

Frankfurt on täis erinevaid kultuure, huvitavaid muuseume, rohelisi parke, hinnatud restorane ja mis peamine – ka see linn ei maga. Pilvelõhkujakvartal annab aimu, et Frankfurt on eelkõige Saksamaa rahanduspealinn.

Frankfurt on imeline leid arhitektuurientusiastidele – siit leiab küllaga nii urbanistlikke arendusi kui ka ajaloolisi ehitisi. Linna keskmes kohtab saksapäraseid maju, Römerbergi väljaku üht serva ehib kolme viiluga raekoda Römer ning mõne sammu kaugusel kõrgub katedraal.Ometi ei maksa end esialgsest muljest petta lasta – see kivilinn on õigupoolest roheline oaas, mille maa-alast ligikaudu 47 protsenti katavad metsad, nurmed ja pargid. Botaanikaaed Palmengarten rõõmustab silma taimedega maailma eri kliimavöönditest tervelt 21 hektaril.

Estravel soovitab:

  • Frankfurdi ajalooline vanalinn Römerberg annab aimu sellest, milline oli linn enne 1944. aasta laastavaid õhurünnakuid. 15. sajandil ehitatud hoonetega ääristatud keskväljak on paljude erinevate ürituste toimumispaigaks. Üks maalilisemaid aegu linna külastamiseks on jõulud, kui keskväljaku võtab enda alla suur jõuluturg.
  • Frankfurdis võib leida riigi suurima kogumi kõikvõimalikke muuseume. Tähelepanuväärsed kunstikollektsioonid on nii Städel muuseumil kui ka Moodsa Kunsti Muuseumis. Samuti on kohalik muusikaelu väga elav.
  • Südalinna kärast eemal, Bronheimis asuv Berger Straße lausa kubiseb kohvikutest, pubidest ja restoranidest. Olgu sul isu traditsiooniliste saksa söökide ja õunaveini, hiina toidu või hoopis itaalia jäätise järele, midagi meelepärast leiad kindlasti. Kui veab, satud ka mõnele suvisele toidufestivalile.
  • Osa Sachsenhauseni pulbitsevast elust käib lisaks baaridele, pubidele ja diskoteekidele ka šoppamistänaval nimega Schweizer Strasse. Iidse kvartali meeleoludega sobivad hästi kokku laupäevased täikad.
  • Linnakärast tüdinedes lase oma kõrvu paitada džässihelidel. Enam kui 50 aastase ajalooga Jazzkelleris on läbi aegade esinenud maailmaklassi muusikud. Keldri punased telliskiviseinad on olnud tunnistajaks muuhulgas Louis Armstrongi smokingu ja punase veini vahelisele konfliktile ja veidi vintis Dizzy Gillespie raskustele plaanitud lugude mängimisel.
  • Tänu soodsale asukohale on Frankfurt ideaalne stardipaik päevastele lühiretkedele lähinaabrusse, nagu Heidelberg, Mainz või 26 kuumaveeallikaga elegantne kuurort Wiesbaden.
  • Esialgu tundub soov lennujaamas viibimise aega veel pikendada natuke kummaline, kuid lastele rõõmuks ju võib! Jälgi vaateplatvormilt, kuidas lennukid maanduvad ning õhku tõusevad – ehk õnnestub silmata ka suurimat reisilennukit Airbus A380? Frankfurdi lennujaama töö telgitagustest annavad hea ülevaate aga mitmed erinevad ekskursioonid – vali ainult meelepärane.
 

Huvitavad sihtkohad

Mykonosele kaugtööd tegema – OSA 2

11.05.2022
Estravel

Mykonose reisiloo teises osas tuleb juttu olukorrast Tallinna lennujaamas, lendudest, vahepeatusest Milanos ja autorendist.

Loe edasi...

Lufthansa suvine lennugraafik ja teave ohutuks reisimiseks

30.06.2020
Estravel

Suveperioodil on võimalik Lufthansaga lennata Tallinnast Frankfurti iga päev.

Loe edasi...