Baierimaa

Saksamaa

Baierimaa on aga nagu vendade Grimmide muinasjutt - romantilised lossid Alpides, humalapõllud, aknalaualilledesse uppuvad majad jne.

Baierimaa- see on puhas inspiratsioon ja elutunnetus, sini-valge taevas ja kristallselged järved, keskaegsed linnakesed ja metropolide pulseeriv elu, Baieri tavad ja südamlik külalislahkus, müstilised metsad ja lumised mäetipud, puhkus ja aktiivne vaba aeg väljas.

Turistide mekaks muutunud saladuslikku lossi eksponeeritakse nagu lõiku Baierimaa ajaloost, millesse kuulusid nii raskemeelne kuningas Ludwig II kui ka germaani süngeid müüte ooperiteks vorminud helilooja Wagner. Rahva armastus noorelt surnud õnnetu kuninga vastu on muutunud armastuseks tema kummalise lossi vastu.

Mägede jalamil asuva Oberammergau linnake üllatab oma meelivõluva maalilisusega. Samasse lähedale Alpide jalamile jääb võimsat hoonetekompleksi omav benediktiinide klooster.
Oberammergau linnakeses korraldatakse iga viie aasta tagant Kristuse kannatustest kõnelevaid vabaõhuetendusi, mida käiakse vaatamas kogu Euroopast. Majakeste välisseinu kaunistavad maalitud aknad ja piiblistseenid – kuulus Baierimaa lüftmalerei saab mäetippude läheduses erilise tähenduse.

München on Baierimaa pealinn. Müncheni taga asuvad Alpid annavad linnale lisamõõtme. Taevani ulatuda ihkaksid justkui ka kõik mägede jalamile rajatud lossid, kirikud ja kloostrid. Otse mäekülje sisse ehitatud Neuschwansteini lossi viiva tee ääres õitsevad sinililled ja ülased.

Huvitavad sihtkohad

Perekond Maadevallutajad

17.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Perekond Kink on leidnud sotsiaalmeedias tuhandeid austajaid, kes elavad kaasa nende seiklustele laias maailmas. Kahe väikese lapsega riikide püüdmine tundub enamiku inimeste jaoks olevat imetegu, aga selle pere jaoks lahe kogemus. Kiikasime nende reisialbumisse!

Loe edasi...

Therme Erding: maailma suurim saunakompleks

17.10.2014
Tiit Kutser / Estraveller

Suur saunafänn Tiit Kutser küsis endalt enne Therme Erdingi külastust, mida need sakslased tõelisest saunast ikka teada võivad. Loe Tiidu muljeid.

Loe edasi...