Hamburg

Saksamaa

Hamburg on üks jõukamaid ja kosmopoliitsemaid Saksamaa linnade seas - vana hansalinna suurkaupmehelikku hõngu on tunda kõikjal, laiad tänavad ja alleed annavad aimu selle linna rikkusest.

Hamburg on Saksamaa üks tähtsamaid turismimagneteid ja Põhja-Saksa kultuuri- ja muusikakeskus. Hamburg on samaaegselt nii linn kui riik – linna pindala on seitse korda suurem kui Pariisil ning kaks ja pool korda suurem kui Londonil.

Linna peamised vaatamisväärsused on Hamburgi üks sümboleid Püha Michaeli barokk-kirik, Raekoda, Vana Hansakvartal, Euroopa suurim linna piirides asuv merelaht Alster ja Hamburgi traditsiooniline kalaturg Fishmarkt. Muuseumidest on enam külastust väärivad kohalik kunstigalerii (Kunsthalle), ajaloomuuseum ja dekoratiivkunstide muuseum.

Linna südames asub park Planten und Blomen, kus õhtuti toimub purskkaevudel valgustatud show. “Japanese Garden” on suurim Euroopas. Lõbustuspiirkond Reeperbahn oma restoranide, klubide, erootikaklubide ja peep-show’dega on maailm omaette.

Üheks omapärasemaks paigaks Hamburgis on mängurongimuuseum Miniatur Wunderland, mis viib sügavasse vaimustusse pere noorimad ega jäta külmaks ka mänguasjadest ammu välja kasvanud täiskasvanut. Kolm saali on täis nii linna- kui mägimaastikke, põlde ja metsi, mis kõik omavahel ühendatud ühtse mänguraudteesüsteemiga.

Vaatamisväärne on ka linnas kulgevate kanalite võrgustik (64 km kogupikkuses kanaleid).

Ülevaade Saksamaa lõbustusparkidest

08.04.2020
estravel

Saksamaa on eestlaste poolt alahinnatud puhkuse sihtkoht. Tegelikult on see väga kaunis maa, kus turismivaldkond on eriti hästi arenenud. Näiteks on välja töötatud spetsiaalsed temaatilised marsruudid, näiteks “Romantikatee”, “Klaasitee”, “Losside tee” jne, mille kohta on saadaval ohtralt infomaterjale ning mis on spetsiaalselt turistidele mõeldes eriti hästi märgistatud viidetega kõigi vaatamisväärsuste juurde. Lisaks on Saksamaal väga […]

Loe edasi...

Hamburg: säästurežiimil ühes Euroopa jõukaimas linnas

15.02.2017
Margus Sepp / Estraveller

Euroopa jõukuselt teine linn Hamburg on muidugi suurepärane koht ostlemiseks, ent õnneks mitte ainult seda. Ükski teine linn Saksamaal ei ühenda vana ja uut nii sundimatult kui moe- ja meediapealinn Hamburg.

Loe edasi...