München

Saksamaa

Suurlinna õhkkond ja maaelu võlu, kunstiväärtused ja sajanditepikkused traditsioonid, kõrgtehnoloogia - kõik need on Baieri pealinnal Münchenil aidanud saavutada ülemaailmse kuulsuse.

Kui Berliin ja Frankfurt on otsustanud areneda üha modernsemaks, siis München on ilmselgelt hoopis teise rongi peal. Euroopa õllepealinn pakub külastajatele ehedat kultuuri ja arhitektuuri, just nii nagu see olema peaks. Linn on täis arhitektuuriaardeid barokk- ja renessanssajastutest. Kuigi tõele näkku vaadates, Müncheni peamine populaarsus tuleb ikka Oktoberfestilt.

Müncheni üheks suurimaks vaatamisväärsuseks on aastast 1589 vanalinna südames tegutsev õllepruulimiskoda, praeguse ametliku nimega Staatliches Hofbräuhaus.

 

Huvitavad sihtkohad

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas 09.08 seisuga

09.08.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 9. augusti seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...

Ülevaade Saksamaa lõbustusparkidest

08.04.2020
estravel

Saksamaa on eestlaste poolt alahinnatud puhkuse sihtkoht. Tegelikult on see väga kaunis maa, kus turismivaldkond on eriti hästi arenenud. Näiteks on välja töötatud spetsiaalsed temaatilised marsruudid, näiteks “Romantikatee”, “Klaasitee”, “Losside tee” jne, mille kohta on saadaval ohtralt infomaterjale ning mis on spetsiaalselt turistidele mõeldes eriti hästi märgistatud viidetega kõigi vaatamisväärsuste juurde. Lisaks on Saksamaal väga […]

Loe edasi...
  • Kõik, kes reisivad Münchenisse septembri lõpus ja oktoobri alguses saavad tahes tahtmata osa ühest suurimast õllefestivalist Oktoberfestist. Igal aastal rändab selleks igast maailma nurgast kohale umbes kuus miljonist külastajat, et juua ära viis miljonit liitrit õlut ja süüa kokku üle 200 000 traditsioonilise saksa vorstikese. Isegi festival on selle peo kohta veel vähe öeldud!
  • Viktualienmarkt on Müncheni suurim puu- ja juurviljaturg. Siit leiab vilju, mis pärinevad igaüks erinevast maailmanurgast, üks müstilisem kui teine. Turul on ka nurgake traditsiooniliste saksa suupistete jaoks ning mõnus vabaõhu õlletelk.
  • Jõuluajal Münchenisse reisijad saavad osa võtta suurest jõuluturust. Iga detsember vallutavad Marienplatzi lugematud müügiletid. Turult saab kaasa osta erinevaid maiustusi, suveniire ja kõike muud, mis sakslaste ja jõuludega koos käivad. Turult ei puudu ka muidugi Jõuluvana, kellega lapsed pilti saavad teha.
  • Über-suur Saksa muuseum on sakslaste endi sõnul maailma suurim teadusmuuseum. Kõigi kaheksa korruse läbi uurimiseks läheks kokku pea nädal aega. Muuseumis on palju interaktiivseid atraktsioone ning iga tund toimuvaid demonstratsioonid. Eriti huvitavad peaksid need olema pere väiksematele. Muuseum on avatud iga päev kella 9st hommikul õhtul kella 5ni.
  • Linn on kuulsaks saanud ka kunsti- ja kultuurimetropolina. Lisaks traditsioonilistele suurtele lavadele on siin rohkelt eksperimentaalteatreid, kontserdikavad ulatuvad klassikalisest muusikast popmuusikani, moodne kunst eksisteerib kõrvuti vanade meistrite töödega. Samuti on München on Saksamaa tähtis filmitööstuse- ja meediakeskus.
  • Müncheni ligi 300 kirikus võib imetleda pea kõiki ehitusstiile. Iga ajastu, gooti, rokokoo ja paljud muud, on kirikutes jätnud oma jälje.