Las Vegas

Ameerika Ühendriigid

"Kõik, mis juhtub Las Vegases, jääb Las Vegasesse". Aga lisaks paljudele räpastele saladustele jääb sinna ka hulk hotelle, kullast kiiskavaid mängusaale ja pööraseid šõusid. Kõik suuremad kui elu.

Keset Nevada kõrbe laiuv Las Vegas on justkui täiskasvanute lunapark, särav imedemaa, kus lõbustused ja pidustused ei lakka ööpäeva jooksul hetkekski. Nagu ka neoontulede plinkimine ja rahvahulkade voog – igal aastal külastab Vegast 37 miljonit turisti.

Samas – lustida saab seal ka nii, et mänguautomaate ei puutu: Las Vegases on valida kümnete šõude, kontsertide ja mustkunstietenduste vahel ning, üllatus-üllatus, isegi kunstimuuseumid on täiesti olemas.

Hotellid-kasiinod on võtnud Eiffeli torni, Egiptuse püramiidi, Veneetsia Doodžide palee, Monte Carlo kasiino ja New Yorgi Vabadussamba kuju ja kogu see hiilgus on mahutatud mõnekilomeetrisele tänavalõigule.

Teine tegevus, mis Vegases aukohal, on söömine. Ja restorane on seal tõesti kõikmõeldavaid, üks peenem ja parem kui teine. Nojah, tegelikult tuleb vist küll joomine enne söömist, sest alkoholiga Vegases samuti ei koonerdata. Kõvematele tegijatele müüakse alkoholi – peamiselt mitmesuguseid kokteile – peaaegu liitristes katseklaasi meenutavates pokaalides, mida müüjad lahkelt suveniiriks kaasa lubavad võtta, ja nii taaruvadki kümned noorukid nendega mööda linna ringi ja hõiskavad “I love Las Vegas!”
Muidugi on Vegas ka ostlejate paradiis, seda tänu nii linnas leiduvatele putiikidele, kaubamajadele ja poodidele kui ka äärelinnas asuvate hiiglaslikele outletidele.

Ja tegelikult on Las Vegases kõike. Isegi tehisrannad, kui soovite. Ning eks ta kokkuvõttes üks tehislinn ju ongi, mis muud.

Patulinn Las Vegas

26.11.2012
Raigo Aasmaa, Olympic-Online Team PRO / Estraveller

Pea kõigil meil on Las Vegasest teleri- või kinoekraaniltki teatav ettekujutus – sellel linnal on õigustatult hedonismi- ja patusegune aura.

Loe edasi...

Pulmad Las Vegases: just married!

01.02.2005
Alari Rammo / ESTraveller

Filmides kihutavad Las Vegasesse abielluma need, kel on hästi kiire – liit sõlmitakse seal minutitega ning tihti rutatakse juba järgmisel hommikul, kaineks saanult, lahutama. Miks aga 11 aastat koos olnud eestlased peaksid järsku Las Vegases pulmi pidama? Avis Eesti direktor Mati Annus ning tema klaasikunstnikust naine Agnes Torm püüavad seletada. Agnes: Kui üksteist aastat tagasi […]

Loe edasi...