Miami

Ameerika Ühendriigid

Miami on päikesepaiste osariigi (Suhshine State) Florida suuruselt teine linn (Jacksonville'i järel). See on Ameerika peamine puhkusesihtkoht nii väliskülaliste kui ka kohalike puhkusereisijate hulgas.

Pikad palmidega ääristatud bulvarid, kõrgeklassilised poodlemisvõimalused, gurmeerestoranid, mis kõik kümblevad aastaringses subtroopilises päikesepaistes, loovad linnast hea elu eeskuju.

Miami Beachi art déco rajooni – pastelsetes toonides öö- ja kultuurielu keskuse tegid kuulsaks filmid ning 90ndate alguse teleseriaal „Miami Vice”. Selles piirkonnas on üle 800 eelmise sajandi 20ndatel ja 30ndatel aastatel ehitatud hoone, mis annavad kogu rajoonile arhitektuuriliselt kordumatu ilme.

Miamist algavad paljud Kariibi mere kruiisid, mis võivad kesta nii kolm päeva kui nädala-paar. Nii saab mugavalt ühendada puhkuse Floridas ka erinevate saarte külastamisega.

Miami ja lühikruiis Kariibidel

30.01.2020
Estravel

Margit Peedu Estraveli Pärnu büroost ja Riina Vainula Estraveli Suur-Karja büroost osalesid Royal Caribbeani laeva Navigator of the Seas 4-päevasel lühikruiisil Bahama saartele.

Loe edasi...

Florida kõikidele meeltele

05.02.2019
Evelin Kivilo-Paas

Ole sa ehe looduslaps ja matkasell, päikesekummardajast peohunt, šopahoolik või kultuurinautleja, Florida kutsele on keeruline vastu panna. Elamuslikemate paikade kohta jagab vihjeid Terje Van Schaik.

Loe edasi...

Florida Everglades National Park (Florida Evergladesi Rahvuspark) on üks maailma suurimaid säilinud mageveesoid, kus elab hulgaliselt alligaatoreid ja muid metsloomi ja -linde. Suur märgala pakub tõeliselt muljetavaldava vaatepildi ning, kui aeg seda lubab, on see väärt, et seda pikemalt uurida.

Miami mereakvaariumi Seaquarium mõõkdelfiinid (killer whale) ja laiksilm-delfiinid (bottle-nosed dolphin) on Miami kohustuslikuks vaatamisväärsuseks.

Lincoln Road on kohalike inimeste lemmikpaik ja kogunemiskoht, eklektiline inimeste, restoranide ja kaupluste kombinatsioon, mis on suurepärane pärastlõuna veetmiseks. Lõõgastunud atmosfäär sobib kunstigaleriide külastamiseks, einestamiseks ühes paljudest restoranidest, alates Mehhiko köögist ning lõpetades sushibaariga, või poodlemiseks kauplustes, kus müüakse kõike alates trendikatest klubirõivastest ning lõpetades disaineriülikondadega.

Little Havana on täpselt nagu Kuuba, ainult et USAs. Calle Ocho – kuulus 8. tänav on tuntud Kuuba restoranide, baaride, pagaritöökodade poolest ning seal ei räägita sõnakestki inglise keelt. Sealt leiab isegi kuulsad sigaritehased, täpselt nagu Kuuba pealinnas Havannas, kuid loomulikult pole seal lubatud Kuuba tubaka kasutamine.

Klassikaline meelelahutuskeskus Parrot Jungle, mis on pooleldi loomaaed ja pooleldi teemapark, pakub võimalust ligidalt vaadelda tuhandeid troopikalinde ja muid eksootilisi loomi.

Miami Beachi ümbritsevaid väikesaari teatakse nime all Millionaire’s Row – miljonäriks olemine on minimaalseks tingimuseks, mille täitmine on vajalik nendel saartel kinnisvara ostmiseks. Loomulikult tähendab see hulgaliselt siia oma kodu rajanud filmistaare, teletähti ning popmuusikuid – tegemist on tähtedejahtija paradiisiga.