Porto

Portugal

Porto (inglise keeles Oporto) on Portugali suuruselt teine, ca 230 000 elanikuga linn, mis asub Lissabonist pea kolmetunnise autosõidu kaugusel põhja pool.

Õigupoolest on Douro jõe kahel kaldal koos lausa kaks linna – ühele poole jääb Porto ning teisele Vila Nova de Gaia (või lihtsamalt Gaia). Mõlemal kaldal on midagi pakkuda – rohkem või vähem.

Kui Portos on plaanis pikemalt aega veeta, tasub teha kesklinnast väike väljasõit Serralvesesse. Mastaapse liigirohke pargi servas asub moodsa kunsti muuseum, kus korraldatakse loenguid ja töötube. Park on tõeliselt meditatiivne keskkond lõõgastumiseks ja sihitult ringijalutamiseks.

Portugali parimad palad

04.07.2014
Janika Ritson

Meie turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika käis Portugalis ja pani kirja need paigad ja tegevused, mis teda kõige enam lummasid ja mida julgeks iga kell ka sõpradele soovitada.

Loe edasi...

14 ehedat emotsiooni Portugalist

22.07.2011
estravel

Eile alanud Portugali puhkusereiside kampaania tekitas meis järjekordse vaimustuslaine ning panime koos kolleegide Kristi ja Evelyniga kirja mõned oma lemmikelamused. Muidugi on need vaid mõned üksikud näited, sest kultuurikirjul Portugalil on niivõrd palju pakkuda. Seepärast jätsimegi alla pisut tühja ruumi, et saaksite meil aidata ägedate asjade nimekirja täiendada! 1. Päikeseloojang Euroopa läänepoolseimas tipus Loodus on […]

Loe edasi...