Cote d´Azur

Prantsusmaa

Côte d'Azur ehk Taevasinine rannik - siin on aastas üle kolmesaja päeva päikest, ajalugu ja tänapäev, Prantsusmaa ja Itaalia, meri ja mäed, kultuuri ja linnamelu.

Toulonist Mentonini üksteise järele pikituna nagu pärlid kees säravad kaldapealsetel sellised mõnusat äraolemist pakkuvad kaunid paigad nagu Cannes, Nizza, Monaco ja kümned teised kuurortlinnakesed oma palmialleede ja jahisadamatega.

Ümberkaudsed võrratud mägikülad, näiteks kuulsa parfümeeriavabriku ja -muuseumi poolest tuntud Eze, tasuvad samuti kindlasti avastamist. Côte d’Azur vaimustab oma iluga igal sammul, ükskõik, millisel ruutmeetril viibida.

Nizza on Euroopa suurimaid puhkekuurorte Lõuna-Prantsusmaa rannikul. Kaunist peatänavat – Promenade des Anglais’i ääristab ühelt poolt pikk rannariba ja teiselt poolt luksuslikud hotellid. Kindlasti soovitatakse külastada Nizza vanalinna, liigirohket lilleturgu ning parfüümitehaseid. Samuti ei saa külma kõhuga mööda minna maailmakuulsate kunstnike Chagalli ja Matisse’i muuseumitest.

Monaco
asub Nizzast ca 20 km kaugusel. Monaco vürstiriigi moodustavad üksteisega kokkusulanud linnad Fontveille, Monaco-Ville, Monte Carlo ja La Condamine. Kogu Riviera kuulsad lõbustusasutused on koondunud Monte Carlosse, mille mängupõrgud said kuulsaks juba eelmise sajandi keskpaigas.
Nizza’st läände sõites jääb kuulus filmifestivali linn Cannes ja veel edasi 100 km paikneb atraktiivne suvituspaik St. Tropez, mida tuntakse kuulsuste elupaigana.

 

Huvitavad sihtkohad

Boonusprogramm ettevõtetele KLMi ja Air France’i lendudel

30.04.2015
Estravel

KLM, Air France ja nende partnerlennufirmad pakuvad ettevõtetele suunatud programmi BlueBiz, mis võimaldab äriklientidel koguda iga lennu pealt preemiapunkte.

Loe edasi...

Nutikas puhkab sellel suvel villades

11.02.2010
Helena Parmask

Homme algava Touresti messi raames oleme valmis teinud mõned väga heade hindadega villareisipaketid, millega paljud juba loodetavasti tutvust on teinud.

Loe edasi...