Fethiye

Türgi

Tänane Fethiye on populaarsust koguv kuurortlinn pika rannapromenaadi, vilka basaari ja toreda jahisadamaga, kust tehakse erineva pikkusega lõbusõite.

Fethiye lähiümbruses on rohkesti kauneid randu ja romantilisi merelahti. Tuntuim koht on Sinine laguun Olüdeniz, mille kohta on öeldud, et see on jumala kingitus inimkonnale. Laguuni 3 kilomeetri pikkust puudervalge liivaga randa peetakse kogu Türgi kauneimaks. Vesi on väga puhas, väga läbipaistev ja valusalt türkiissinine.

Fethiye on kuulus imeilusa subtroopilise taimestiku ja kaljudesse raiutud hauakambrite poolest. Fethiyes on säilinud Vana-Rooma amfiteater, keskaegse lossi varemed ning ligi 20 linna ümbritsevatesse kaljudesse raiutud hauakambrit. Kõige tähtsam neist on suurejooneline Amyntase hauakamber, mille kahe joonia sambaga fassaad meenutab kreeka templit. Fethiyes leidub väga palju sarkofaage ja hauakambreid kuna Lüükia elanikud ei matnud oma surnuid maha, vaid raiusid neile kaljudesse hauakambrid.

See 40 000 elanikuga linn kütkestab puhkajaid peale arheoloogiaimede ka kauni maastikuga. Fethiye võlub inimesi õdusate ja toredate kauplemiskohtade, jahtidele sobilike varjuliste lahesoppide, avarate randade ja asustamata saartega. Lisaks heale ilmale ja looduse lummusele pakub Fethiye oma külalistele veel kõrgeklassilisi hotelle, kaubanduskeskuseid ning lisaks traditsioonilisele Türgi köögile ka Euroopa restorane.

Fethiye on kuurort, kust ei puudu midagi. Fethiye sobib neile turistidele, kes loodavad külastatavalt maalt midagi huvitavat leida. Kuurordi kaldapealne, kust avaneb vaade lainetel hulpivatele traditsioonilistele puust kaluripaatidele ja kaatritele, on turistide seas populaarne koht õhtusteks jalutuskäikudeks.

 

Huvitavad sihtkohad

Populaarne harrastus on liuelda tiibvarjuga (paraglider) Baba mäelt alla Olüdenizisse. Turistid leiavad siin eest kõik, mis ühes puhkuseunistuses peituda võib – ööklubid, maasturiretk mägiteedel, lohelennud silmipimestavalt kauni maastiku kohal.

Puhkajad võivad siin kaatri või jahi tellida ning kiirustamata lähedalasuvad saared läbi uurida, nende ainulaadset loodust ja ajaloomälestisi imetleda.