Alanya

Türgi

Kaunis sadam, valge liivaga rand, helesinine vesi ja otse merre laskuvad Tauruse mäed moodustavad harmoonilise ja silmale kauni terviku.

130 km kaugusel Antalyast asub meeldiva miljööga Alanya. See Vahemerekuurort paikneb Tauruse mägede nõlval. Alanyat ümbritseb hulk tsitrus- ja banaaniistandusi. See kuurortlinn ahvatleb puhkajaid oma pehme lähistroopilise kliimaga.

Rooma imperator Marcus Aurelius kinkis oma armastatule Kleopatrale pulmadeks Alanya – küllap on see paik siis tõesti nõnda eriline.Üks ilusamaid, peene, valge liivaga Alanya randu kannab Kleopatra nime.

Alanya on kuulus oma uhke kaljuse mäeharja poolest, mille tippu kroonib suurepäraselt säilinud kindlus. See on türgi seldžukkide ainus säilinud kindlus maailmas. Ehitist ümbritseb kuue kilomeetri pikkune kaitsemüür, mis on üks pikimaid terves Türgis. Mäejalamil asuv Alanya vanalinn kutsub külastajaid jalutama oma kitsastel tänavatel, terrassidel paiknevad kohvikud ja tavernid aga meelitavad turiste sealt avanevate hunnitute vaadetega nii päevasele kui ka öisele linnale. Alanya keskel on terve rida taskukohaseid kahe- ja kolmetärnihotelle, kus peatudes saab hõlpsasti linna elurütmiga ühte sammu astuda.

Alanya kõrval kõrguvad Tauruse mäed ja helesinine merevesi loovad linnas romantilise õhkkonna. Tuulevaikse lahesopi ääres olev regiooni pealinn Alanya on vaikne, rahulik ja meeldiva miljööga kuurort, kus mäejalamitel mühisevad männi- ja seedrimetsad (muistsetel aegadel kasutas Kleopatra seedripuid oma laevastiku ehitamiseks).

 

Põnev reis Musta mere ääres asuvasse Türgi linna Trabzoni

27.12.2023
Estraveli ärikliendihaldur Natalia Ganova

Estraveli ärikliendihaldur Natalia Ganova käis oktoobris Turkish Airlines´i kutsel tutvumas Türgi Musta mere ääres asuva Trabzon linnaga ja seda piirkonda ümbritsevate vaatamisväärsustega, Rize linnaga, Türgi mägede ja küladega, kloostritega ja koobastega.

Loe edasi...

Jana käis Türgi hotellidega tutvumas – loe reisimuljeid ja vaata pilte

04.07.2023
Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand

Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand käis Coral Traveli kutsel Türgi õppereisil, kus külastati 34 hotell ja tutvuti piirkondadega.

Loe edasi...

Siinne paljude atraktsioonidega veepark pakub suurepärast võimalust puhkamiseks tervele perele. Augustikuus Alanyas toimuvad rahvusvahelised folkloorifestivalid muudavad linna meeleolu veel ülevamaks.