Side

Türgi

Antalyast 75 km kaugusel asuv pisikesele poolsaarele pressitud Side on meeliülendav kombinatsioon minevikust ja tänapäevast. Nimi Side tähendab granaatõuna - see on viljakuse ja heaolu sümbol.

Tillukesel, vaid 800 m pikkusel ja 400 m laiusel maaninal eksisteerivad kõrvuti ja läbisegi antiik-Rooma varemed ja tänapäevane vilgas puhkusekuurort.

Loodus, tänapäev ja iidne ajalugu on siin harvanähtavas harmoonias. Poolsaarest kahele poole jäävad kuldse liiva ja türkiissinise mereveega rannad, kuhu alates turismibuumi algusest on rajatud ja rajatakse üha uusi hotelle.

Eeldatakse, et see linn oli asutatud kolonistide poolt ja kunagi, olles suur orjakaubanduskeskus, oli tuntud kõige ilusamate orjataride poolest, kelle järgi rändasid siia kaupmehed kogu maailmast.  Rannikul on säilinud ühe iidse asula varemed. Side’le lähenedes on näha akvedukte ja vanu linnamüüre. Siin näete ka amfiteatri varemeid, mis imestavad Teid oma mõõtmetega. Apollo ja Athena templid, ehitatud II sajandil, panevad hämmastama oma suursugususe poolest.

Tänapäeva Side on nagu vabaõhumuuseum, mis on unikaalne ja tuntud üle kogu Türgi ja meelitab seega palju turiste. Suveniirpoekesed, kaubanduspingid, meelelahutus keskused, diskoteegid, ööklubid, kohvikud ja kalarestoranid, mis asuvad kohe mere ääres on oma klientide vastu alati külalislahked.

 

Huvitavad sihtkohad

Kerdi soovitab Türgi premium hotelle

03.08.2023
Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Kerdi Kattel

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Kerdi Kattel osales maikuus Tez Touri korraldatud Türgi premium hotellide õppereisil. Loe, milliseid hotelle Kerdi soovitab.

Loe edasi...

Jana käis Türgi hotellidega tutvumas – loe reisimuljeid ja vaata pilte

04.07.2023
Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand

Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand käis Coral Traveli kutsel Türgi õppereisil, kus külastati 34 hotell ja tutvuti piirkondadega.

Loe edasi...