Side

Türgi

Antalyast 75 km kaugusel asuv pisikesele poolsaarele pressitud Side on meeliülendav kombinatsioon minevikust ja tänapäevast. Nimi Side tähendab granaatõuna - see on viljakuse ja heaolu sümbol.

Tillukesel, vaid 800 m pikkusel ja 400 m laiusel maaninal eksisteerivad kõrvuti ja läbisegi antiik-Rooma varemed ja tänapäevane vilgas puhkusekuurort.

Loodus, tänapäev ja iidne ajalugu on siin harvanähtavas harmoonias. Poolsaarest kahele poole jäävad kuldse liiva ja türkiissinise mereveega rannad, kuhu alates turismibuumi algusest on rajatud ja rajatakse üha uusi hotelle.

Eeldatakse, et see linn oli asutatud kolonistide poolt ja kunagi, olles suur orjakaubanduskeskus, oli tuntud kõige ilusamate orjataride poolest, kelle järgi rändasid siia kaupmehed kogu maailmast.  Rannikul on säilinud ühe iidse asula varemed. Side’le lähenedes on näha akvedukte ja vanu linnamüüre. Siin näete ka amfiteatri varemeid, mis imestavad Teid oma mõõtmetega. Apollo ja Athena templid, ehitatud II sajandil, panevad hämmastama oma suursugususe poolest.

Tänapäeva Side on nagu vabaõhumuuseum, mis on unikaalne ja tuntud üle kogu Türgi ja meelitab seega palju turiste. Suveniirpoekesed, kaubanduspingid, meelelahutus keskused, diskoteegid, ööklubid, kohvikud ja kalarestoranid, mis asuvad kohe mere ääres on oma klientide vastu alati külalislahked.

 

Huvitavad sihtkohad

Pakettreisile Türki saad lennata ka Turkish Airlines’iga

16.02.2023
Estravel

Coral Traveli pakettreisid Türki toimuvad sel hooajal muuhulgas ka Turkish Airlinesiga. Estravel on reisikorraldaja ametlik edasimüüja.

Loe edasi...

Evelini reisilugu: Türgi

13.05.2021
Evelin Maddison, Estraveli ärikliendihaldur

Kui kevad on veninud pikale, siis nädal sooja päikest on väga kosutav. Täna on väga huvitav ja kordumatu aeg reisimiseks, aga kas on ka turvaline ja mõistlik?! Ma usun küll, ja nagu kõige muuga siin elus, siis kõike võib aga mõistlikult ja vastutustundlikult! Türgis tundsime väga turvaliselt.

Loe edasi...