Kemer

Türgi

Kemer on väike, hubane, imekena kuurortlinnake. Laiemas mõttes hõlmab Kemeri kuurorttsoon kokku 9 küla. Eriti kiiresti on arenenud Beldibi, Tekirova, Camyuva, Göynük ja Kiris.

Antalyast 42 km kaugusel asuvat väikest kuurortlinna Kemerit ääristavad ühelt poolt männimetsadega kaetud mäed ja teiselt poolt Vahemere kristallselge vesi.

Kemeri suplusrandu ümbritsevad männi- ja oliivipuud ning palmiistandused. Sellesse kuurortlinna sõidab kokku palju purjelaevu ja jahte – Kemeri jahisadam on üks suuremaid Türgis, siia mahub ankrusse seisma kuni 180 täisvarustusega laeva. Kemeri kaasaegsed hotellid hoolitsevad külastajate tervisliku ja muretu puhkuse eest mererannas.

Valdav osa hotelle pakub „vägagi kõik hinnas teenust“. Hea selle juures on, et suurepärase puhkuse võib veeta hotellist lahkumata, ka kulutused püsivad kontrolli all. Ja halb, et kõik muu kipub jääma nägemata-kogemata.

Meri Kemeri randadel on türkiissinine ja kristalselt puhas, põhi on näha kuni 6 m sügavuseni! Paljud rannad on saanud sinilipu, lahesoppides ujumisel avaneb seedritega kaetud mägedele unustamatu vaade.

Kiriš, Çamyuva ja Beldibi on väikeste kaubanduskeskustega rahulikud kuurortlinnakesed. Kui Kiriši, Çamyuva ja Beldibi rahust ja vaikusest küll saab, võib sõita Kemerisse meelt lahutama. Çamyuva on pisike linn, mille on Tauruse mäed justkui vastu merd surunud. Antalyast 47 kilomeetri kaugusel asuvas Çamyuvas saate nautida rahulikku puhkust ja jälgida kõrvalasuva külakese elu. Beldibi paikneb Antalyast 20 kilomeetri kaugusel. Beldibis on imekaunis loodus – Tauruse mägede jalamit katavad tihedad männisalud. Selles kuurortlinnakeses on rohkelt pisikesi poode, õdusaid kohvikuid, samuti ööklubisid, kus lõbusalt õhtut veeta.

 

Huvitavad sihtkohad

Jana käis Türgi hotellidega tutvumas – loe reisimuljeid ja vaata pilte

04.07.2023
Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand

Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand käis Coral Traveli kutsel Türgi õppereisil, kus külastati 34 hotell ja tutvuti piirkondadega.

Loe edasi...

Piret käis Türgis Coral Elite hotellidega tutvumas

22.06.2023
Estraveli vanemreisikonsultant Piret Randmaa

Estraveli vanemreisikonsultant Piret käis maikuus Coral Traveli kutsel Türgis Coral Elite valikusse kuuluvate hotellidega tutvumas.

Loe edasi...

Veespordihuvilised leiavad endale siit kindlasti mõne köitva veespordiala, millega tegeleda. Kemer on väga populaarne koht lainelaudurite ja teiste veespordiharrastajate seas.