Kemer

Türgi

Kemer on väike, hubane, imekena kuurortlinnake. Laiemas mõttes hõlmab Kemeri kuurorttsoon kokku 9 küla. Eriti kiiresti on arenenud Beldibi, Tekirova, Camyuva, Göynük ja Kiris.

Antalyast 42 km kaugusel asuvat väikest kuurortlinna Kemerit ääristavad ühelt poolt männimetsadega kaetud mäed ja teiselt poolt Vahemere kristallselge vesi.

Kemeri suplusrandu ümbritsevad männi- ja oliivipuud ning palmiistandused. Sellesse kuurortlinna sõidab kokku palju purjelaevu ja jahte – Kemeri jahisadam on üks suuremaid Türgis, siia mahub ankrusse seisma kuni 180 täisvarustusega laeva. Kemeri kaasaegsed hotellid hoolitsevad külastajate tervisliku ja muretu puhkuse eest mererannas.

Valdav osa hotelle pakub „vägagi kõik hinnas teenust“. Hea selle juures on, et suurepärase puhkuse võib veeta hotellist lahkumata, ka kulutused püsivad kontrolli all. Ja halb, et kõik muu kipub jääma nägemata-kogemata.

Meri Kemeri randadel on türkiissinine ja kristalselt puhas, põhi on näha kuni 6 m sügavuseni! Paljud rannad on saanud sinilipu, lahesoppides ujumisel avaneb seedritega kaetud mägedele unustamatu vaade.

Kiriš, Çamyuva ja Beldibi on väikeste kaubanduskeskustega rahulikud kuurortlinnakesed. Kui Kiriši, Çamyuva ja Beldibi rahust ja vaikusest küll saab, võib sõita Kemerisse meelt lahutama. Çamyuva on pisike linn, mille on Tauruse mäed justkui vastu merd surunud. Antalyast 47 kilomeetri kaugusel asuvas Çamyuvas saate nautida rahulikku puhkust ja jälgida kõrvalasuva külakese elu. Beldibi paikneb Antalyast 20 kilomeetri kaugusel. Beldibis on imekaunis loodus – Tauruse mägede jalamit katavad tihedad männisalud. Selles kuurortlinnakeses on rohkelt pisikesi poode, õdusaid kohvikuid, samuti ööklubisid, kus lõbusalt õhtut veeta.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisimuljeid kevadisest Türgist

03.05.2022
Estraveli koolitusspetsialist Riina Klaus

Estraveli koolitusspetsialist Riina Klaus osales aprillis Coral Traveli õppereisil Antalya piirkonda. Loe muljeid ja vaata reisipilte.

Loe edasi...

Kristi reisilugu: Türgi

27.04.2021
Kristi Kukk, Estraveli tootjasuhete juht

Estraveli kliendid uurivad igapäevaselt, kuidas ja millised on võimalused lastega reisimiseks. Kuidas reisida nii, et kõik oleks võimalikult turvaline ja sujuv? Otsustasime teha reisiloo, kus räägime täpselt lahti, kuidas perereisiks valmistuda. Kuna Estraveli tootjasuhete juht Kristi Kukk on just teismeliste lastega Türki reisile minemas, siis jagame teiega tema märkamisi ning eelnevalt reisiks tehtud ettevalmistusi.

Loe edasi...

Veespordihuvilised leiavad endale siit kindlasti mõne köitva veespordiala, millega tegeleda. Kemer on väga populaarne koht lainelaudurite ja teiste veespordiharrastajate seas.