Bodrum

Türgi

Bodrum on Türgi idaosa kuurort, mis meelitab puhkajaid mitte ainult oma ranna, mere ja suurepärase ilmaga, vaid ka antiikajalooga.

Stiilne ja šarmantne Bodrum on Türgi uusim moekuurort. Linn on erakordselt võluv. Bodrum asub looduslikult imekaunis kohas Bodrumi poolsaare lõunarannikul. Kogu poolsaarel on meri alati lähedal ja võluvaid rannasoppe on palju.

Türklaste südames on Bodrumil eriline koht. Peale vabariigi kehtestamist pagendati siia armastatud kirjanik Cevat Sakir, värvikas erudiit. Kalameestega merd sõitev ja nende elust kirjutav Cevat Sakir võttis kirjanikunimeks Halikarnassose Kalamees ja nimetas oma maapao helesiniseks eksiiliks. Tänu tema raamatutele muutus unine kalurikülake Türgi vabameelse boheemliku intelligentsi hulgas populaarseks suvituskohaks.

Bodrumis võiks külastada Myndose väravaid, mille kaudu Makedoonia Aleksander oma väega linna saabus ning „Tuulikute küngast”, kust avaneb imeilus vaade linna sümbolile – Bodrumi kindlusele – ning Kosi saarele.

 

Huvitavad sihtkohad

Külli lemmikud hotellid Bodrumis

26.10.2023
Estraveli Äriklienditeeninduse reisikonsultant Külli Kivi

Estraveli Äriklienditeeninduse reisikonsultant Külli Kivi käis oktoobris Coral Traveli kutsel Türgis Bodrumis hotellidega tutvumas. Loe, millised olid Külli lemmikud hotellid.

Loe edasi...

Sügisel reisi Türki, sel korral Bodrumisse – miks puhata Bodrumis?

14.07.2023
Estravel

Bodrum on paljude eestlaste jaoks veel avastamata Türgi pärl. Pakettreise sellesse Türgi kuurorti saad osta Estravelist.

Loe edasi...