Bodrum

Türgi

Bodrum on Türgi idaosa kuurort, mis meelitab puhkajaid mitte ainult oma ranna, mere ja suurepärase ilmaga, vaid ka antiikajalooga.

Stiilne ja šarmantne Bodrum on Türgi uusim moekuurort. Linn on erakordselt võluv. Bodrum asub looduslikult imekaunis kohas Bodrumi poolsaare lõunarannikul. Kogu poolsaarel on meri alati lähedal ja võluvaid rannasoppe on palju.

Türklaste südames on Bodrumil eriline koht. Peale vabariigi kehtestamist pagendati siia armastatud kirjanik Cevat Sakir, värvikas erudiit. Kalameestega merd sõitev ja nende elust kirjutav Cevat Sakir võttis kirjanikunimeks Halikarnassose Kalamees ja nimetas oma maapao helesiniseks eksiiliks. Tänu tema raamatutele muutus unine kalurikülake Türgi vabameelse boheemliku intelligentsi hulgas populaarseks suvituskohaks.

Bodrumis võiks külastada Myndose väravaid, mille kaudu Makedoonia Aleksander oma väega linna saabus ning „Tuulikute küngast”, kust avaneb imeilus vaade linna sümbolile – Bodrumi kindlusele – ning Kosi saarele.

 

Huvitavad sihtkohad

Sügisel reisi Türki, sel korral Bodrumisse – miks puhata Bodrumis?

14.07.2023
Estravel

Bodrum on paljude eestlaste jaoks veel avastamata Türgi pärl. Pakettreise sellesse Türgi kuurorti saad osta Estravelist.

Loe edasi...

Helen käis Bodrumi ja Marmarise võludega tutvumas

30.06.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Helen Sasi

Estraveli vanemreisikonsultant Helen Sasi (24/7 tellimiskeskus ja reisiabi) käis õppereisil Türgi kuurortite Bodrumi ja Marmarisega tutvumas, et osata kliente veelgi paremini reisiplaanide tegemisel nõustada.

Loe edasi...