Izmir

Türgi

Izmir ehk Egeuse mere pärl asub Türgi lääneosas ning on suuruselt kolmas linn kogu riigis.

Selles palmidega ääristatud promenaadide, puiesteede ning roheliste parkidega linnas on pehme kliima ja palju suurepäraseid hotelle. Linn on toimekas kaubandus- ja tööstuskeskus.

Izmiri rand on üks ilusamaid kogu riigis. Seda uhuvad kristallselged mereveed ning ääristavad oliivisalud, kaljurünkad ja männimetsad. Väikeste idülliliste kalasadamate, puhkekülade ja ajalooliste vaatamisväärsustega sobib Izmir igati mõnusaks puhkuseks, aga oma soodsa asukoha tõttu on see see ka hea lähtepunkt, kust asuda ümbruskonda avastama.

 

 

 

Põnev reis Musta mere ääres asuvasse Türgi linna Trabzoni

27.12.2023
Estraveli ärikliendihaldur Natalia Ganova

Estraveli ärikliendihaldur Natalia Ganova käis oktoobris Turkish Airlines´i kutsel tutvumas Türgi Musta mere ääres asuva Trabzon linnaga ja seda piirkonda ümbritsevate vaatamisväärsustega, Rize linnaga, Türgi mägede ja küladega, kloostritega ja koobastega.

Loe edasi...

Külastada tasuks üht kuulsaimat paika kogu linnas – Konaki väljakut, kus asub linna sümboliks olev kellatorn. Samuti väärivad külastamist lähedal asuvad Urla, Cesme ja Seferihisar, kus on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks kindlusi, väljakaevatud keskaegseid ehitisi ning palju muud.