Saalbach-Zell am See

Austria

Saalbach, Kitzbühel ja Zell am See on nautimiseks! Salzburger SuperSkiCard'iga on võimalus külastada kõiki neid kolme keskust.

Zell am See ja Kaprun moodustavad alates 1966 aastast ühise Europa-Sportregion nime kandva suusakeskuse Salzburgi liidumaal. 135 kilomeetrit, mis omakorda jagunevad 56ks laskumiseks, pakuvad suusarõõmu kõikidele suusatajatele alates algajast huvilisest kuni suusaproffini.

Suusakilomeetreid on siin võimalik mõõta tegelikult suisa kolmes keskuses, mis oma mitmekülgsete laskumistega pakuvad suusanaudingut erinevatele tasemetele.

Kitzsteinhorn garanteerib laiad liustikunõlvad ja annab kindla lumegarantii.
Schmittenhöhe on nii öelda Zell am See „kodumägi” oma 55 km laskumistega, mis meelitab oma mitmekülgsusega.
Zell am See lähistel Kapruni jalamil asub samuti Maiskogel, mis on küll väiksem, ent just seetõttu ka peredele suurepäraselt sobiv keskus.
Zell am See ja 7 km lõunasse jääva Kapruni vahel liikleb tasuta suusabuss. Kaunis alpiküla Zell am See asub looduslikult kaunis paigas, järve ääres väikesel poolsaarel. Küla ise võlub oma sharmiga. Siit ei leia Te suurlinlikku hõngu, vaid ehtsat alpiküla olustikku.

Saalbach – SKi CirCuS. Üks Austria suusakeskuste pärlitest ootab ka Sind! 200 km väga hästi hooldatud laskumisi, nende hulgas 15 km musti, 95 km punaseid ja 90 km musti radasid, pakuvad suurepärast suusanaudingut igale tasemele.
Moodne ja mugav suusatõstukite süsteem ühendab endas kolme suusakeskust: Saalbachi, Hinterglemmi ja Leogangi. Keskused on omavahel ühendatud laskumistega ning keskuste vahel toimib laitmatult ka suusabussi transfeer. Ja seda kõike sama mäepiletiga.
Saalbachist leiab ka elava after-ski, mis kuulub korraliku suusapäeva juurde. Kahtlemata võib väita, et Saalbach on oma armsa arhitektuuriga ja suurepäraste suusanõlvadega on Austria suusakeskuste musternäidiseks.

Kitzbühel – Kitzbühelis on pikad mäesuusatamise traditisioonid. Kitzbühel – see on suusasport oma parimas tähenduses, paljud mäesuusatamise legendid ja müüdid on just siit alguse saanud. Esimest suusatõstukit hakati ehitama juba 1920ndatel, kuid tuntuks sai Kitzbühel veidi hiljem. Kõik sai alguse 1931 aasta jaanuaris kui Franz Reisch oma lähematele sõpradele suusavõistluse korraldas. Võistlus õnnestus ning sellest sai sõpradevaheline traditsioon, mis aasta aastalt kasvas. Sellest johtuvalt kasvas ka väikesest alpikülast metropoliitne väikelinn. Tänane Kitzbühel on maailmakuulus suusakeskus 168 „laskumiskilomeetriga”. Siingi leiab tegevust nii algaja.

Puhas mägedeõhk ja taevalik suusanauding päeval – sellele lisaks võimalus ujuda ja saunatada õhtuti, käia tantsimas diskoteekides või kelgutada õhtusel valgustatud kelgurajal. Mida veel tahta? Muidugi, ei saa ju mainimata jätta ka rahvusrestoranides pakutavaid tirooli rahvuslikke spetsialiteete, mis lausa viivad keele alla.