Mayrhofen

Austria

Mayrhofeni suusaküla asub Zillertali orus 630m ü.m.p. ning on ühtlasi oru suurim administratiivne keskus.

Siin kohtab igal sammul tirooli sõbralikkust. Ent sellele lisaks on Mayrhofen justkui oru elavalt tukslev süda, mis seob ümberkaudseid suusakeskusi. Zillertali orus on kokku 4 arvestatavat suusakeskust, milledes kõigis kehtib Zillertali Superskipass. Kokku võimaldab ühine suusapilet kasutada 174 suusatõstukit ja laskuda kokku 636 km suusanõlvadel.

Otse Mayrhofeni kohal kõrgub Mayrhofeni „kodukeskus” Penkeni ja Ahorni laskumistega. Penkenisse tõuseb gondeltõstuk otse linna peatänavalt, mis viib suusatajad peaaegu 1200m külast kõrgemale. See mägi on hea paik suusatamiseks ka külma ja tuulise ilmaga, kuna metsavahelised rajad ja mitmed kinnised tõstukid pakuvad ilma eest kaitset. Ahorni suusamäele viib detsembris 2006 avatud uhiuus, korraga 160 inimest mahutav tõstuk.

Mayrhofeni keskuses on kokku 157 laskumiskilomeetrit. Adrenaliini otsijatele pakub naudingut Austria kõige järsema, 78% kaldega nõlv „Harakiri” ning lumelauduritele on avatud põnev Burton lumelauapark, mida peetakse ka Austria üheks parimaks. Hintertuxi liustik asub Mayrhofenist umbes pooletunnise sõidu kaugusel. Kuni 3250m kõrgusele merepinnast ulatuvad tipud pakuvad nii 100% lumegarantiid, toredaid suusaelamusi kui ka võrratuid loodusvaateid. Kuigi on tegemist kõrge liustikuga, ei tähenda see seda, et laskumised oleksid rasked. Pigem on Hinteruxi laiad nõlvad keskmisele suusatajale ning omad laskumised on ka päris algajatele. Tundub, et lumi ei lõpe siin iial, sest isegi hiliskevadel võib liuelda puuderlumel. Zillertal Arena keskus oma 160 km laskumistega kõikides raskusastmetes kuulub Austria suurimate ja modernsemate keskuste hulka. Keskuse kõrgemad suusarajad ulatuvad kuni 2500 m kõrgusele merepinnast. Kaltenbachi keskus, olles üsna hiljuti ühendatud tõstukite ja laskumistega ka Hochfügeni suusakeskusega, pakub nüüd suusanaudingut 155 kilomeetril laskumistel. Keskuste kõrgeim ühenduspunkt asub 2500 m kõrgusel merepinnast.

TOP 5 reisikogemust – Evelin Maddisoni pildid ja meenutused

02.09.2020
Estraveli ärikliendihaldur Evelin Maddison

Estraveli ärikliendihaldur Evelin Maddison jagab oma TOP 5 reisikogemust. Loe meenutusi ja vaata pilte.

Loe edasi...

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016
Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

Suusatamine pole ainus tegevus, millega aega sisustada – meeleolukas after-ski jätkub küla arvukates baarides ja pubides hiliste õhtutundideni ning tervisekeskuse basseinid ja saunad lohutavad väsinud lihaseid. Kes on käinud, läheb hea meelega tagasi. Kes pole käinud, sellele soovitame palavalt!

Zillertali org on Tirooli süda ja Mayrhofen on Zillertali süda. Mayrhofenist on parim suusabussi ja -rongiühendus ning lühikesed vahemaad kogu piirkonna suusamägedele. Selle ilusa alpilinnakese peatänava ümber on aja jooksul koondunud arvukalt poode, pubisid ja restorane. Laste magnetiks on kindlasti veekeskus Erlebnisbad, kus lisaks mitmele basseinile pakuvad lusti veekosed ja liurennid ning austriapärane suur saunakompleks.