Mayrhofen, Austria

Mayrhofeni suusaküla asub Zillertali orus 630m ü.m.p. ning on ühtlasi oru suurim administratiivne keskus.

Siin kohtab igal sammul tirooli sõbralikkust. Ent sellele lisaks on Mayrhofen justkui oru elavalt tukslev süda, mis seob ümberkaudseid suusakeskusi. Zillertali orus on kokku 4 arvestatavat suusakeskust, milledes kõigis kehtib Zillertali Superskipass. Kokku võimaldab ühine suusapilet kasutada 174 suusatõstukit ja laskuda kokku 636 km suusanõlvadel.

Otse Mayrhofeni kohal kõrgub Mayrhofeni „kodukeskus” Penkeni ja Ahorni laskumistega. Penkenisse tõuseb gondeltõstuk otse linna peatänavalt, mis viib suusatajad peaaegu 1200m külast kõrgemale. See mägi on hea paik suusatamiseks ka külma ja tuulise ilmaga, kuna metsavahelised rajad ja mitmed kinnised tõstukid pakuvad ilma eest kaitset. Ahorni suusamäele viib detsembris 2006 avatud uhiuus, korraga 160 inimest mahutav tõstuk.

Mayrhofeni keskuses on kokku 157 laskumiskilomeetrit. Adrenaliini otsijatele pakub naudingut Austria kõige järsema, 78% kaldega nõlv „Harakiri” ning lumelauduritele on avatud põnev Burton lumelauapark, mida peetakse ka Austria üheks parimaks. Hintertuxi liustik asub Mayrhofenist umbes pooletunnise sõidu kaugusel. Kuni 3250m kõrgusele merepinnast ulatuvad tipud pakuvad nii 100% lumegarantiid, toredaid suusaelamusi kui ka võrratuid loodusvaateid. Kuigi on tegemist kõrge liustikuga, ei tähenda see seda, et laskumised oleksid rasked. Pigem on Hinteruxi laiad nõlvad keskmisele suusatajale ning omad laskumised on ka päris algajatele. Tundub, et lumi ei lõpe siin iial, sest isegi hiliskevadel võib liuelda puuderlumel. Zillertal Arena keskus oma 160 km laskumistega kõikides raskusastmetes kuulub Austria suurimate ja modernsemate keskuste hulka. Keskuse kõrgemad suusarajad ulatuvad kuni 2500 m kõrgusele merepinnast. Kaltenbachi keskus, olles üsna hiljuti ühendatud tõstukite ja laskumistega ka Hochfügeni suusakeskusega, pakub nüüd suusanaudingut 155 kilomeetril laskumistel. Keskuste kõrgeim ühenduspunkt asub 2500 m kõrgusel merepinnast.

Armunud esimesest laskumisest

20.02.2016 Margus Sepp / Estraveller

„Ooooh…” oli esimene asi, mida mu tulevane elukaaslane mulle ütles – ja seejärel sõnatuks jäi. Asi polnud paraku siiski minus, vaid vaates, mis avanes märtsihommikuse Zermatti nõlvalt, kuhu me ülejäänud suusaseltskonnast mõni minut varem jõudnud olime.

Loe edasi...

Viis suusasoovitust

27.10.2015 Svea Lillepalu

Külmade ilmade tulekuga tekivad päikesepaiste ja rannaliiva kõrval unistustesse ka suusanõlvad ning rajud after-ski peod. Kuni valge vaip ükskord maha tuleb, võib lugeda mõnest rohkem ja vähem omapärasest suusakuurordist, mida maakeralt leida võib.

Loe edasi...

Suusatamine pole ainus tegevus, millega aega sisustada – meeleolukas after-ski jätkub küla arvukates baarides ja pubides hiliste õhtutundideni ning tervisekeskuse basseinid ja saunad lohutavad väsinud lihaseid. Kes on käinud, läheb hea meelega tagasi. Kes pole käinud, sellele soovitame palavalt!

Zillertali org on Tirooli süda ja Mayrhofen on Zillertali süda. Mayrhofenist on parim suusabussi ja -rongiühendus ning lühikesed vahemaad kogu piirkonna suusamägedele. Selle ilusa alpilinnakese peatänava ümber on aja jooksul koondunud arvukalt poode, pubisid ja restorane. Laste magnetiks on kindlasti veekeskus Erlebnisbad, kus lisaks mitmele basseinile pakuvad lusti veekosed ja liurennid ning austriapärane suur saunakompleks.

Need pakkumised on Sulle

Varajase tellija soodustused

Siit leiad Alpiexpressi suusareisid Austria, Itaalia ja Prantsusmaa parimatele suusanõlvadele. Lisaks uudisena USA ja Šveitsi reisid.

Hooaeg kestab 21.12.2019–21.03.2020.

Alpiexpress
Alpidesse Tallinnast
al 790
või al 72 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli suusareisid Austriasse, Itaaliasse, Andorrasse ja Prantsusmaale. Lisaks uued sihtkohad Slovakkia, Sotši ja Colorado USA-s.

Reisid vahemikus 28.12.2019–18.03.2020.

Mainor Travel
Suusareisid Tallinnast
al 600
või al 54 €/kuu
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt kuni märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Soome
Suusakeskused
Milline Prantsusmaa suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Kanada suusakeskused
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis