Obertauern

Austria

Obertauern on Austria üks kõrgemaid suusakülasid, asudes mäeharjal, mida juba aastasadu on läbinud üle Alpide kulgenud kauba- ja sõjatee.

Obertauern asub Salzburgist lõunas, natuke rohkem kui tunnise bussisõidu kaugusel lennujaamast. Tänu väga headele lumeoludele on välja ehitatud moodne ja suusataja jaoks mugav küla – suusarajad mööduvad peaaegu kõikidest hotellidest nii lähedalt, et suuskadele saab kohe ukse eest. Kõik korralikuks suusapuhkuseks vajalik – poed, restoranid, baarid, klubid on mugavalt käe-jala juures.

Siinsed neli omanäolist suusakeskust moodustavad Lungau suusapiirkonna. Erinevate mägede vahel liiklevad tasuta suusabussid ja tõstukile pääseb mugavalt ühtse Lungo tõstukipiletiga.

Mugavust armastavale puhkajale, kes ringi seiklemist paljuks peab, sobib alati lummeuppunud kompaktne Obertauern. Siinsed rajad (100 km) kulgevad ringjalt ümber küla ja ei ole väga pikad. Kogu keskus on kõikidest tippudest hästi nähtav, seega on lihtne orienteeruda ning eksimist pole karta. Ainult Obertauernis suusatajatele on pakkuda eriti soodne kohalik mäepilet.

Grosseck-Speierecki
(41 km radu) viib suusabuss veerand tunniga. Siin on suurimad kõrguste vahed, tänu millele saab nautida pikki metsavahelisi laskumisi alla orgudesse. Tegevust jagub igal tasemel sõitjale, sest valik on lai pikkadest sinistest kuni järskude mustade radadeni. Nõlvadel on tavaliselt vähe rahvast ja puuduvad tõstukijärjekorrad.

Aineck-Katschberg
asub Obertauernist ca 30 km kaugusel. Kergema ja keskmise raskusega nõlvad (66 km) ulatuvad ketjalt üle kahe mäetipu, võimaldades päeva jooksul matkata erinevate külade vahel. Päeva võib alustada ühest ja õhtul lõpetada hoopis teises orus.

Fanningberg
(41 km radu) on eelnevatest keskustest küll natuke kaugemal, kuid suusamõnusid saab nautida praktiliselt inimtühjadel nõlvadel. Endale sobivad rajad leiab igal tasemel suusataja ja laudur.

Lumelauasõit ja off-piste
Kõik Obertauerni nõlvad on metsapiirist kõrgemal, seega on puutumatut lund raja kõrval küllaga. Gamsleitenspitzi tipust (2357 m) alguse saavad põhjanõlvad on tõeliselt järsud ja peaks olema iga adrenaliiniotsija unistus. Hüpete ja muude trikkide tegemiseks on eraldi käänuline metsavaheline rada kus kõikvõimalikud atraktsioonid kaskaadina teineteisele järgnevad.

After-ski on Obertauernis austriapäraselt elav. Popimad pubid jäävad küla keskusesse suunduvate suusaradade äärde, et oleks mugav otse mäelt treppi liuelda. Käidavamad kohad on Lürzer Alm ja Latsch’n Alm, millised tervitavad pealelõunal hea muusikaga mäelt laskuvaid januseid. Õhtul aga täidavad edukalt ööklubi funktsioone ja tõmbavad lõbujanuseid kuni hommikutundideni.