Viin

Austria

Viin on maailmakuulus kultuurimetropol. Viin on ühtlasi vana ja uus, Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest.

Viin on üks Euroopa silmatorkavamaid pealinnu, mis tervitab külastajat kosmopoliitse atmosfääri ning suurejoonelise arhitektuuriga. Linnapildis peegeldub väga palju ajalugu – impeeriumi hiilgus, sõda ja seejärel uus tõus tänapäevaseks suurlinnaks.

Viini kuulsusrikas minevik läheb eriti hinge neile, kes armastavad traditsioone ja tavasid. Oma kõrgkultuurist tulvil ajaloo üle on viinlased eriti uhked ning hoiavad seda elus rohkete muusika-, teatri- ja toidufestivalidega, mis toimuvad aastaringselt.

Kuhu saab hetkel Tallinnast lennata?

27.05.2020
Mauri Saarend, Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor

Vaata, kuhu ja milliste lennufirmadega saab 27. mai seisuga Tallinnast lennata.

Loe edasi...

Ooper – reisile lipsu ja õhtukleidiga kohvris

15.02.2014
Helen Ennok / Estraveller

Ooperikülastus võib iseenesest ollagi mõne reisi põhieesmärk, kuid ka neil, kes nii suured kultuurigurmaanid ei ole, tasub oma (linna)puhkust rikastada õhtuga mõnes rohkem või vähem kuulsas ooperimajas.

Loe edasi...
  • Viinis paleedest mööda ei pääse. Schönbrunnis, Habsburgide dünastia suvekodus, on kokku 1440 elegantset ja priiskavat tuba ning saali. Apelsinimajas peetakse klassikalise ja kammermuusika kontserte, mis tänu õhustiku ja helide kooskõlale pakuvad tõeliselt peent naudingut. Kesklinnas aga asub tore rokokoo-stiilis Belvedere’i palee, mille lossipark annab peaaegu sama pahvikslööva kogemuse.
  • Jõululaat on kohustuslik peredele, kes külastavad Viini detsembris. Laat toimub Viini raekoja ees ning sealt leiab veel puuduolevad kingitused ja kindlasti ka midagi magusat igale maitsele.
  • Kui paleed Sind külmaks jätavad, siis kuidas oleks Freudi muuseumiga? Kuulus psühhoanalüütik elas Viinis aastatel 1860–1938, enamiku sellest aadressil Berggasse 19, kus asub ka muuseum. Vaadata saab hingetohtri kodu, arstipraksist, kirju, raamatuid ja videoid haruldaste arhiivimaterjalidega.
  • Naschmarkti ebatavalised kaubad, toidud ja inimesed loovad sellele turule eriliselt lõbusa ja särtsaka atmosfääri. Müügiks pakutakse nii kodumaist kui välismaist kaupa, mis on toodud Ida-Aasiast, Lähis-Idast ja Balkanimaadest. Turu nime otsetõlge on tabavalt Snäkiturg, sest platsil ringi jalutades on võimalik maitsta toitu igast maailma nurgast. Asukoht: Linke Wienzeile, ooperimaja lähedal.
  • Viin ei oleks Viin ilma muusikata. Staatsoper avati 1869 ja samal aastal valmis ka Musikvereini maja, mille Kuldsest saalist kantakse igal aastal üle kuulsat uusaastakontserti.
  • Bertolt Brechti sõnul on Viin aga rajatud hoopis ümber kohvikute. Kohvi juuakse vähemalt kümnel erineval moel. Viinile tüüpilise talupojastiilis interjööriga einestamispaiga Heurigeri leiad Grinzigist või Sieveringist.