Viin, Austria

Viin on maailmakuulus kultuurimetropol. Viin on ühtlasi vana ja uus, Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest.

Viin on üks Euroopa silmatorkavamaid pealinnu, mis tervitab külastajat kosmopoliitse atmosfääri ning suurejoonelise arhitektuuriga. Linnapildis peegeldub väga palju ajalugu – impeeriumi hiilgus, sõda ja seejärel uus tõus tänapäevaseks suurlinnaks.

Viini kuulsusrikas minevik läheb eriti hinge neile, kes armastavad traditsioone ja tavasid. Oma kõrgkultuurist tulvil ajaloo üle on viinlased eriti uhked ning hoiavad seda elus rohkete muusika-, teatri- ja toidufestivalidega, mis toimuvad aastaringselt.

100 tundi Viinis

15.09.2011 Anu Vane

Viin on üks Euroopa silmatorkavamaid pealinnu, mis tervitab külastajat kosmopoliitse atmosfääri ning suurejoonelise arhitektuuriga. Linnapildis peegeldub väga palju ajalugu – impeeriumi hiilgus, sõda ja seejärel uus tõus tänapäevaseks suurlinnaks. Mida Viinis teha? Siin on paar ideed. Viini kuulsusrikas minevik läheb eriti hinge neile, kes armastavad traditsioone ja tavasid. Oma kõrgkultuurist tulvil ajaloo üle on viinlased […]

Loe edasi...
  • Viinis paleedest mööda ei pääse. Schönbrunnis, Habsburgide dünastia suvekodus, on kokku 1440 elegantset ja priiskavat tuba ning saali. Apelsinimajas peetakse klassikalise ja kammermuusika kontserte, mis tänu õhustiku ja helide kooskõlale pakuvad tõeliselt peent naudingut. Kesklinnas aga asub tore rokokoo-stiilis Belvedere’i palee, mille lossipark annab peaaegu sama pahvikslööva kogemuse.
  • Jõululaat on kohustuslik peredele, kes külastavad Viini detsembris. Laat toimub Viini raekoja ees ning sealt leiab veel puuduolevad kingitused ja kindlasti ka midagi magusat igale maitsele.
  • Kui paleed Sind külmaks jätavad, siis kuidas oleks Freudi muuseumiga? Kuulus psühhoanalüütik elas Viinis aastatel 1860–1938, enamiku sellest aadressil Berggasse 19, kus asub ka muuseum. Vaadata saab hingetohtri kodu, arstipraksist, kirju, raamatuid ja videoid haruldaste arhiivimaterjalidega.
  • Naschmarkti ebatavalised kaubad, toidud ja inimesed loovad sellele turule eriliselt lõbusa ja särtsaka atmosfääri. Müügiks pakutakse nii kodumaist kui välismaist kaupa, mis on toodud Ida-Aasiast, Lähis-Idast ja Balkanimaadest. Turu nime otsetõlge on tabavalt Snäkiturg, sest platsil ringi jalutades on võimalik maitsta toitu igast maailma nurgast. Asukoht: Linke Wienzeile, ooperimaja lähedal.
  • Viin ei oleks Viin ilma muusikata. Staatsoper avati 1869 ja samal aastal valmis ka Musikvereini maja, mille Kuldsest saalist kantakse igal aastal üle kuulsat uusaastakontserti.
  • Bertolt Brechti sõnul on Viin aga rajatud hoopis ümber kohvikute. Kohvi juuakse vähemalt kümnel erineval moel. Viinile tüüpilise talupojastiilis interjööriga einestamispaiga Heurigeri leiad Grinzigist või Sieveringist.
 

Estravel soovitab

Eripakkumine kuni 31.08.2019: valitud jõekruiisidel 2 reisijat ühe hinnaga!

AmaWaterways
Põnevad jõekruiisid
al 1134
või al 103 €/kuu

Amsterdam, Birmingham, Brüssel, Frankfurt, Genf, Köln, Kopenhaagen, London, Manchester, Rooma, Stockholm, Zürich, Viin.

Lennujaamarongid
Euroopa suurlinnades
al 12.9
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis