Ischgl

Austria

Ischgl on ilmselt parim, mida Austria Alpid suusatajale suudavad pakkuda. Põhjusega nimetatakse seda erilise atmosfääriga suusaküla Alpide parimaks suusakeskuseks ja "kõikide suusakeskuste juveeliks".

Silvretta Ski Arena on 5 gondeltõstuki, 23 tooltõstukiga ja 14 ankurtõstukiga Alpide üks suurimaid suusakeskusi. Ischgli väga head lumeolud tagab tema asukoha suur suhteline kõrgus.

Küla ise asub 1400m ü.m.p, suusakeskus 2300m ü.m.p. ning sellega on Ischgl pälvinud ka Austria ühe lumerikkaima piirkonna tiitli. Muuseas, juhul kui peaks vajalik olema, on suurem osa suusakeskusest kaetud ka kunstlume valmistamiseks vajaliku tehnikaga.

Eriliseks teeb Ischgli veel see, et radade sõlmpunktist, Idalpist (2320m), hargneb tõstukite ja laskumiste virr-varr nii Austria poolel kui ka hoopis Shveitsi poolele. Riigipiiri tähistavad mäeharjal Austria ja Shveitsi lipud. Austria poolele jäävad valdavalt punased rajad pakuvad sõidunaudingut eeskätt keskmise ja hea tasemega suusatajatele-lauduritele. Idalpis asub ka suur lumelauapark lauduritele. Kergemad rajad (nr 11, 8, 6) pakuvad mitmekülgset harjutamisvõimalust algajatele. Tõsisemad tegijad võivad leida ennast Palinkopfi (2864m) ja Greitspitzi (2872m) mäe erinevatel järskudel nõlvadel.

Looduslikult üks kauneimaid laskumisi on rada nr 7 Velilltal’i. Üle mäeaheliku Shveitsi jõudes ootab aga ees terve hulk rahulikumaid ja kergemaid siniseid radu ning ka pikad laskumised Samnauni külasse, mis on tuntud ka maksusoodustusega piirkonnana (tax-free) oma sõbralike hindade poolest. Ischgl on kuulus ka oma after-ski poolest. Kahtlemata maailma parimad after-ski baarid asuvad Ischglis! Teid ootavad legendaarsed pubid ja esinejad, meetrikaupa müüdav õlu ning vahva seltskond. Lisaboonusena on Silvretta mäepiletiga võimalik külastada ka lähedalasuvaid suusakeskusi: See, Kappl ja Galtür.

Reisilainele Estraveliga: suusareisid

16.12.2022
Estravel

Podcasti neljandas osas räägime lähemalt suusareisidest. Esimesele suusareisile minna on väga lihtne – kuula soovitusi ja reisikogemusi kogenud suusaspetsialistidelt Estravelist ja Alpiexpressist.

Loe edasi...

After-ski
Ischgli after-ski on tõeliselt tempokas ja meeldejääv. Siit leiab mitmeid tuntud ja kurikuulsaidafter-ski baare, mis peale suusapäeva lõppu lausa neelavad inimesed endasse. Päevast-päeva korduv tohutu pärastlõunane pidutsemine on kujunenud üheks põhjuseks, miks Ischglisse ikka ja jälle talvepuhkust veetma tullakse. Kõige rahvarohkem on suur kahekorruseline Trofana Alm, kus mürtsuvad tuntud šlaagrid ja õlut müüakse meetri kaupa. Niki’s Stadl paelub kaasakiskuva programmiga, Kuhstall hiilgab värvika seltskonna ja pikalt kestva peoga. Kellel jaksu üle jääb, võib päeva pikendada arvukates ööklubides või nautida suurepärast Austria kööki erinevates restoranides.