Schladming

Austria

Head rajad, mõnus küla ja mõistlik hinnatase! Hästitoimiv tõstukite süsteem, liustik Ramsau lähedal ja Salzburgi lennujaama lähedus on Schladmingi suurimad väärtused.

Schladming-Dachstein-Tauerni suusapiirkond asub Salzburgist lõunas Steiermarki liidumaal. Lõunast orgu piiravad 4 mäeahelikku on tõstukite-radadega liidetud ühtseks ketiks, mis võimaldab ette võtta pikki matku naaberküladesse ja orgudesse.

Kuigi mäetipud ei ole väga kõrged, on heade lumeolude saavutamiseks väljaehitatud Austria võimsaim kunstlume tootmise süsteem. Kõik külla laskuvad suusarajad asuvad sobivalt põhjakülgedel, olles päikese eest varjul. Schladmingi suusanõlvad on peamiselt keskmise raskusega, laiad ning võimaldavad väga pikki laskumisi. Kõigist 4 mäetipust on võimalik alla orgu sõita nii, et kõrguste vahe on rohkem kui 1200 meetrit.

Väikese bussisõidu kaugusel Ramsau lähedal asub Dachsteini liustik, mis on aastaringne mäesuusatamise keskus. Siit leiab lisaks liustiku kargusele mitmeid pikki puutumata lumega nõlvasid. Ramsau platool on head murdmaarajad.
Õhtuti on Rohrmoosis avatud 7 km pikkune valgustatud kelgu- ja suusarada.

Parimad off-piste võimalused on Dachsteini liustikul, kust saab laskuda erinevatesse orgudesse. Põnevust lisab seik, et enne lumeväljadele pääsemist tuleb varustus seljas ronida mitukümmend meetrit mööda püstloodis seinale paigaldatud redelit. Tuntuim laskumistest on kohati 45 kraadise nurgaga rada Edelgriess, mis lõpeb Ramsaus.
Lauduritele on kogu suusapiirkonnas mitmeid lumelauaparke. Suurim neist asub samuti kõrgel liustiku karguses.

Reisilainele Estraveliga: suusareisid

16.12.2022
Estravel

Podcasti neljandas osas räägime lähemalt suusareisidest. Esimesele suusareisile minna on väga lihtne – kuula soovitusi ja reisikogemusi kogenud suusaspetsialistidelt Estravelist ja Alpiexpressist.

Loe edasi...

Suusatada saab Lõuna-Euroopaski

21.03.2006
Katrin Henno, Mainor Meelis / Estraveller

Turismiasjatundja Katrin Henno oma muljeid Lõuna-Euroopa mägedest: hoolimata oma asukohast jätkub sealgi veel lund!

Loe edasi...

Tänasel päeval on Schladmingis võimalik mõnusalt aega veeta suures veekeskuses, kus on mitmed erinevad saunad, bassein ning 66 meetrine liurenn. Õhtuti on Rohrmoosis avatud 7 km pikkune valgustatud kelgu- ja suusarada. Vanalinnas on rohkelt õdusaid ja omanäolisi restorane-baare, kus igaüks leiab endale oma lemmiku.

After-ski

on austriapäraselt meeleolukas. Planai mäe nõlvadel on hulgaliselt mäerestorane, kus suusapäeva lõpus lõbusalt aega veedetakse. Pole harvad juhused, kui mäe tipus mängib kohalik külabänd pimedani, misjärel hakatakse suuskadel üksteise järel kaugelt paistvate tulede suunas alla külla laskuma. Kindlasti tuleb külastada samuti mäeveerel asuvat Tauernalmi, kus on suur päikeseterass, lumebaar, rahvarohke after-ski ning hea restoran. Arvukatest linna pubidest on populaarseim imepisike Siglu.