Schladming, Austria

Head rajad, mõnus küla ja mõistlik hinnatase! Hästitoimiv tõstukite süsteem, liustik Ramsau lähedal ja Salzburgi lennujaama lähedus on Schladmingi suurimad väärtused.

Schladming-Dachstein-Tauerni suusapiirkond asub Salzburgist lõunas Steiermarki liidumaal. Lõunast orgu piiravad 4 mäeahelikku on tõstukite-radadega liidetud ühtseks ketiks, mis võimaldab ette võtta pikki matku naaberküladesse ja orgudesse.

Kuigi mäetipud ei ole väga kõrged, on heade lumeolude saavutamiseks väljaehitatud Austria võimsaim kunstlume tootmise süsteem. Kõik külla laskuvad suusarajad asuvad sobivalt põhjakülgedel, olles päikese eest varjul. Schladmingi suusanõlvad on peamiselt keskmise raskusega, laiad ning võimaldavad väga pikki laskumisi. Kõigist 4 mäetipust on võimalik alla orgu sõita nii, et kõrguste vahe on rohkem kui 1200 meetrit.

Väikese bussisõidu kaugusel Ramsau lähedal asub Dachsteini liustik, mis on aastaringne mäesuusatamise keskus. Siit leiab lisaks liustiku kargusele mitmeid pikki puutumata lumega nõlvasid. Ramsau platool on head murdmaarajad.
Õhtuti on Rohrmoosis avatud 7 km pikkune valgustatud kelgu- ja suusarada.

Parimad off-piste võimalused on Dachsteini liustikul, kust saab laskuda erinevatesse orgudesse. Põnevust lisab seik, et enne lumeväljadele pääsemist tuleb varustus seljas ronida mitukümmend meetrit mööda püstloodis seinale paigaldatud redelit. Tuntuim laskumistest on kohati 45 kraadise nurgaga rada Edelgriess, mis lõpeb Ramsaus.
Lauduritele on kogu suusapiirkonnas mitmeid lumelauaparke. Suurim neist asub samuti kõrgel liustiku karguses.

Tänasel päeval on Schladmingis võimalik mõnusalt aega veeta suures veekeskuses, kus on mitmed erinevad saunad, bassein ning 66 meetrine liurenn. Õhtuti on Rohrmoosis avatud 7 km pikkune valgustatud kelgu- ja suusarada. Vanalinnas on rohkelt õdusaid ja omanäolisi restorane-baare, kus igaüks leiab endale oma lemmiku.

After-ski

on austriapäraselt meeleolukas. Planai mäe nõlvadel on hulgaliselt mäerestorane, kus suusapäeva lõpus lõbusalt aega veedetakse. Pole harvad juhused, kui mäe tipus mängib kohalik külabänd pimedani, misjärel hakatakse suuskadel üksteise järel kaugelt paistvate tulede suunas alla külla laskuma. Kindlasti tuleb külastada samuti mäeveerel asuvat Tauernalmi, kus on suur päikeseterass, lumebaar, rahvarohke after-ski ning hea restoran. Arvukatest linna pubidest on populaarseim imepisike Siglu.

Need pakkumised on Sulle

Varajase tellija soodustused

Siit leiad Alpiexpressi suusareisid Austria, Itaalia ja Prantsusmaa parimatele suusanõlvadele. Lisaks uudisena USA ja Šveitsi reisid.

Hooaeg kestab 21.12.2019–21.03.2020.

Alpiexpress
Alpidesse Tallinnast
al 790
või al 72 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli suusareisid Austriasse, Itaaliasse, Andorrasse ja Prantsusmaale. Lisaks uued sihtkohad Slovakkia, Sotši ja Colorado USA-s.

Reisid vahemikus 28.12.2019–18.03.2020.

Mainor Travel
Suusareisid Tallinnast
al 600
või al 54 €/kuu
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt kuni märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Soome
Suusakeskused
Milline Prantsusmaa suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Kanada suusakeskused
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis